Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Läge att slå till på en ny tvättmaskin? Då kan denna vara rätt. Det finns plats för så mycket som 9 kg tvätt i maskinen och ser till att tvätten blir som du vill ha den.
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på LG F2DV707S2W1 är 6 390 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 5 jämförda butiker.
I en djungel av olika modeller är det inte alltid lätt att veta vilken tvättmaskin som passar ens behov bäst. För mindre utrymmen kan en toppmatad tvättmaskin vara ett bra val eftersom de tar mindre plats än en frontmatad maskin.
. Maskinen är en fristående modell, vilket ger dig mer frihet kring var den kan placeras.
tvättmaskin/torktumlare F2DV707S2W1 rymmer mycket tvätt tack vare sin kapacitet på hela 9 kg, ett bra val för det stora hushållet eller för dig som tvättar ofta. .
Om du prisjämför den här tvättmaskinen på PriceRunner ser du att det lägsta priset i dagsläget är 6390.00 kr. Det är också en topprankad modell sett till popularitet. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här tvättmaskinen till ett väldigt prisvärt köp!
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | LG F2DV707S2W1 |
| Märke | LG |
| Produkttyp | Tvätt- & Torkmaskin |
Specifikationer | |
| Energiklass | E |
| Ljudnivå (centrifugering) | 71 dB |
| Front- eller toppmatad | Frontmatad |
| Torkkapacitet | 5.0 kg |
| Placering | Fristående |
| Trumvolym | 58.0 L |
| Färg | Vit |
| Ljudnivå (tvätt) | 73.0 dB |
| Tvättkapacitet | 8.0 kg |
| Tvättklass | A |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning per 100 cyklar | 42.0 kW/h |
| Energiförbrukning per 100 tvätt-/torkcykler | 326.0 kW/h |
Funktioner | |
|---|---|
| Centrifugeringshastighet | 1200 rpm |
| Snabbtvätt | 14 min |
| Egenskaper | Senarelagd start, Ångfunktion |
Hållbarhetsinformation | |
| Hållbarhetsegenskaper | Ecoläge |
Vattenförbrukning | |
| Vattenförbrukning per cykel | 48.0 L |
Mått | |
| Bredd | 60.0 cm |
| Höjd | 85.0 cm |
| Djup | 47.5 cm |
| Djup med dörr öppen | 101.5 cm |
| Standardbredd | 60 cm |
| Vikt | 61.0 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-10-20 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .