Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Om du är ute efter en modell som går att bygga in i köket kan en halvintegrerad maskin vara ett alternativ. Det går in 14 kuvert i den här maskinen, vilket är perfekt om du har haf
Det är köpläge! Priserna är för närvarande 3 500 kr lägre än genomsnittet.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på AEG FBB63927ZM är 5 999 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Dags att byta ut diskmaskinen? Den kan den här maskinen från AEG vara ett riktigt bra val. Diskmaskinen är halvintegrerad, vilket innebär att den smälter in i den övriga inredningen med undantag för den synliga inställningspanelen. Med en hög energiklassning minimeras avtrycket på både miljö och ekonomi.
Det här är en halvintegrerad diskmaskin, vilket betyder att du kan matcha frontpanelen med övriga kökets inredning. Dock sitter inställningspanelen på maskinens framsida vilket gör att frontpanelen inte kan täcka hela maskinen. Energiklassningen ligger på D, vilket är något lägre än vissa andra modeller på marknaden.
Det här är en av de mest populära diskmaskinerna på PriceRunner för tillfället och den har för närvarande ett lägsta pris på 5999.00 kr. Jämfört med snittpriset inom kategorin diskmaskiner har den här modellen ett lägre pris, perfekt för dig som är ute efter en billig diskmaskin.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | AEG FBB63927ZM |
| Märke | AEG |
Typ | |
| Placering | Halvintegrerad |
Specifikationer | |
| Ljudnivåklass | B |
| Energiklass | D |
| Ljudnivå | 42 dB |
| Antal program | 8 |
| Färg | Rostfritt stål |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning per 100 cyklar | 85.0 kW/h |
Vattenförbrukning | |
| Vattenförbrukning per cykel | 10.5 L |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-04-18 |
Funktioner | |
|---|---|
| Placering av bestick | Bestickkorg, Bestickbricka |
| Antal kuvert | 14 st |
| Eco-programmets varaktighet | 4.0 tim |
| Egenskaper | Varmvattenanslutning, Elektronisk sköljmedel/glansmedelsindikator, Höj och sänkbara korgar, Hygienprogram, Display, Höj och sänkbara fötter, Startfördröjning, Autosensor, Snabbdiskprogram |
| Höjdjusterbara korgar | Höj och sänkbar överkorg |
| Snabbdiskprogram | Snabbdisk |
Mått | |
| Vikt | 36.2 kg |
| Standardbredd | 60 cm |
| Bredd | 59.7 cm |
| Djup | 57.6 cm |
| Höjd | 81.8 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .