Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

En integrerad diskmaskin byggs in i ditt kök och har samma kökslucka som den övriga inredningen. Besticken samlar du i en klassisk korg som du enkelt lyfter ur vid tömning.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Electrolux EEA12100L är 6 008 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Är du ute efter en ny diskmaskin? Den kan den här maskinen från Electrolux vara ett riktigt bra val. Diskmaskinen byggs in i köket och ser för ögat ut att vara en vanlig skåpslucka. Du spar både på miljö och plånbok tack vare maskinens höga energiklassning.
Skillnaden mellan en underbyggd diskmaskin och en helintegrerad modell är att du i det här fallet monterar en frontpanel på framsidan av maskinen som gör att den matchar kökets övriga inredning. Det är en inte särskilt högljudd maskin, med en ljudnivå på 49 decibel.
Du kan prisjämföra den här diskmaskinen här på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 6008.00 kr. Den har ett högt snittbetyg på 4.4 av 5 och alla funktioner gör den till en väldigt prisvärd diskmaskin.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Electrolux EEA12100L |
| Märke | Electrolux |
Typ | |
| Placering | Helintegrerad |
Specifikationer | |
| Ljudnivåklass | C |
| Energiklass | F |
| Ljudnivå | 49 dB |
| Sladdlängd | 150.0 cm |
| Antal program | 5 |
| Färg | Vit |
Funktioner | |
| Placering av bestick | Bestickkorg |
| Antal kuvert | 9 st |
| Eco-programmets varaktighet | 3.0 tim |
| Egenskaper | Höj och sänkbara korgar, Elektronisk saltindikator, Display, Ljusdisplay på golv, Startfördröjning, Intensiv zon |
| Höjdjusterbara korgar | Höj och sänkbar överkorg |
| Vattenskydd | Aquastop |
Hållbarhetsinformation | |
| Hållbarhetsegenskaper | Ecoläge |
Strömförsörjning | |
|---|---|
| Säkring (ampere) | 10A |
| Anslutningseffekt | 1950 W |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning per 100 cyklar | 78.0 kW/h |
Vattenförbrukning | |
| Vattenförbrukning per cykel | 9.9 L |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Mått | |
| Tilloppsslangen längd | 150.0 cm |
| Vikt | 30.0 kg |
| Standardbredd | 45 cm |
| Bredd | 45.0 cm |
| Avloppsslangens längd | 150.0 cm |
| Djup | 55.0 cm |
| Höjd | 82.0 cm |
| Bredd (nischmått) | 45.0 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-11-24 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .