Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Filma i 4K och fotografera i upp till 12 Mp upplösning. 64 GB lagringsutrymme är inte det största på marknaden, men borde duga för det mesta. Modellen är IP 68-klassad, vilket inne
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Samsung Galaxy S8 64GB Midnight Black är 2 789 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Samsung Samsung Galaxy S8 64GB lanserades 2017 och den är laddad med en bakre kamera (upp till 12 Mp), en 8 MP-frontkamera och en kraftfull octa core-processor. Med en 5.8-tums OLED-skärm och vattentåligt skal är detta en telefon som levererar enligt dina behov, dag efter dag.
Ett plus är att modellen är utrustad med stötskydd för att klara tuffare miljö. Frontkameran låter dig enkelt ta selfies och gruppbilder. Kameran låter dig även filma i upp till 60 fps med 4K-upplösning. För musikälskaren som inte tagit steget över till det trådlösa samhället finns det ett 3.5 mm hörlursuttag att plugga in hörlurarna i.
Samsung Galaxy S8 64GB är utrustad med ett batteri med bra kapacitet för dagligt bruk (3 000 mAh). Den här telefonen körs på systemchippet Qualcomm Snapdragon 835 and Samsung Exynos 8895 som körs på en octa core 2.3 GHz processor. Med denna hårdvara kommer dina appar att flyta på laggfritt.
Idag är lägsta pris på Samsung Galaxy S8 64GB 2789.33 kr. För det priset får du en telefon med skärm från en av de främsta tillverkarna. En telefon som dessutom har en åttakärnig processor och 64 GB internminne. Denna modell har ett betyg på 4.3 av 5.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Samsung Galaxy S8 64GB Midnight Black |
| Märke | Samsung |
Serie | |
| Serie | Samsung Galaxy S8 |
Specifikationer | |
| Färg | Svart |
| Tillverkarfärg | Midnight Black |
| Skärmstorlek | 5.8 " |
| IP-klass | IP68 |
| Seniortelefon | Nej |
| Material (skal) | Aluminium, Glas |
| Lanseringsår | 2017 |
| Android-version | Android 7.0 Nougat |
| Operativsystem | Android |
Kommunikation | |
| 4G | Ja |
| Hybridhållare för SIM | Nej |
| GPS | Ja |
| SAR-värde | 1.27 W/kg |
| SIM-kort | Nano-SIM |
| 5G | Nej |
| Dubbla SIM-kortsplatser | Nej |
Kamera | |
| Antal kameror fram | 2 |
| Antal kameror bak | 1 |
| Optisk bildstabilisering (OIS) | Ja |
| Videoupplösning (max) | 4K |
| Inbyggd kamera | Ja |
| Kameraupplösning | 12.0 MP |
| Bildhastighet (max) | 240fps |
| Kameraupplösning (fram) | 8.0 MP |
| Blixt/Lampa | Ja |
| Främre kamera | Ja |
Anslutningar | |
| Anslutningar | USB-C, 3.5 mm Jack |
| Minneskortsläsare | Ja |
Minne | |
| RAM | 4 GB |
Funktioner | |
|---|---|
| Vikbar | Nej |
| Stöttålig | Nej |
| Egenskaper | ANT+ |
| Vattentålig | Ja |
| Inbyggda sensorer | Pulsmätare, Barometer, Närhetssensor, Gyroscope/Accelerometer, Fingertrycksavläsare, Iris-skanner |
Skärm | |
| Pekskärm | Ja |
| Sekundär skärm | Nej |
| Display-typ | AMOLED |
| Skärmupplösning | 1440x2960 |
| Pixeltäthet (PPI) | 570 |
Lagring | |
| Internminne | 64GB |
| Typ av minneskort | microSD |
Trådlöst | |
| NFC | Ja |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth-version | 5.0 |
Processor | |
| Processorkärnor | Octa Core |
| System on Chip (SoC) | Qualcomm Snapdragon 835, Samsung Exynos 8895 |
| Processorhastighet | 2.35 GHz |
Strömkälla | |
| Utbytbart batteri | Nej |
| Batterikapacitet | 3000 mAh |
| Snabbladdning | Nej |
| Trådlös laddningsstandard | QI |
| Trådlös laddning | Ja |
Mått | |
| Vikt | 155.0 g |
| Höjd | 148.9 mm |
| Bredd | 68.1 mm |
| Djup | 8.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2017-03-06 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .