Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Då telefonens hölje är vatten- och dammtåligt (IP68) så klarar den lite hårdare tag. Låt inget ögonblick gå förlorat med en 50 Mp-kamera och 8K videoinspelning.
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Google Pixel 9 Pro XL 128GB Obsidian är 7 744 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 16 jämförda butiker.
Den här telefonen från Google kom ut 2024 och är laddad med trippla bakre kameror (upp till 50 Mp), en 42 MP-frontkamera och en kraftfull octa core-processor. Med en 6.8-tums OLED-skärm och vattentåligt skal är detta ett bra val för dig på jakt efter en stabil telefon som kan möta alla dina behov.
Utrustad med tre kameralinser med 50 megapixlars upplösning är denna modell en smidig telefon för dig som gillar att fota. Med kameran frampå telefonen tar du enkelt både selfies och gruppbilder. Kameran låter dig även filma i upp till 240fps med 8K-upplösning.
Pixel 9 Pro XL 128GB är utrustad med en generös 6.8-tums OLED-skärm med fantastisk färgåtergivning och 1344x2992 upplösning. Den här telefonen körs på systemchippet Google Tensor G4 som körs på en octa core 3.1 GHz processor. Med denna hårdvara kommer dina appar att rulla på friktionsfritt.
Idag är lägsta pris på Pixel 9 Pro XL 128GB 7744.00 kr. För det priset får du en smartphone med stor skärm. En telefon som dessutom har en octa core-processor och 128GB internminne.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Google Pixel 9 Pro XL 128GB Obsidian |
| Märke | |
Serie | |
| Serie | Google Pixel 9 |
Specifikationer | |
| Färg | Svart |
| Tillverkarfärg | Obsidian |
| Skärmstorlek | 6.8 " |
| IP-klass | IP68 |
| Seniortelefon | Nej |
| Material (skal) | Aluminium, Glas |
| Lanseringsår | 2024 |
| Android-version | Android 14 |
| Operativsystem | Android |
| Energiklass | B |
Kommunikation | |
| 4G | Ja |
| Hybridhållare för SIM | Nej |
| GPS | Ja |
| 5G frekvensområde | mmWave, Sub-6 GHz |
| SAR-värde | 1.4 W/kg |
| SIM-kort | Nano-SIM, eSIM |
| 5G | Ja |
| Dubbla SIM-kortsplatser | Ja |
Kamera | |
| Antal kameror fram | 1 |
| Antal kameror bak | 3 |
| Optisk bildstabilisering (OIS) | Ja |
| Videoupplösning (max) | 8K |
| Inbyggd kamera | Ja |
| Kameraupplösning | 50.0 MP |
| Bildhastighet (max) | 240fps |
| Kameraupplösning (fram) | 42.0 MP |
| Blixt/Lampa | Ja |
| Främre kamera | Ja |
Anslutningar | |
| Anslutningar | USB-C |
| Minneskortsläsare | Nej |
Funktioner | |
|---|---|
| Vikbar | Nej |
| Stöttålig | Nej |
| Egenskaper | Stereohögtalare |
| Vattentålig | Ja |
| Inbyggda sensorer | Barometer, Närhetssensor, Gyroscope/Accelerometer, Fingertrycksavläsare, Ansiktsigenkänning |
Skärm | |
| Pekskärm | Ja |
| Sekundär skärm | Nej |
| Display-typ | OLED |
| Uppdateringsfrekvens | 120Hz |
| Skärmupplösning | 1344x2992 |
| Pixeltäthet (PPI) | 486 |
Lagring | |
| Internminne | 128GB |
Minne | |
| RAM | 16 GB |
Trådlöst | |
| NFC | Ja |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth-version | 5.3 |
Processor | |
| Processorkärnor | Octa Core |
| System on Chip (SoC) | Google Tensor G4 |
| Processorhastighet | 3.1 GHz |
Strömkälla | |
| Utbytbart batteri | Nej |
| Batterikapacitet | 5060 mAh |
| Snabbladdning | Ja |
| Trådlös laddningsstandard | QI |
| Trådlös laddning | Ja |
Mått | |
| Vikt | 221.0 g |
| Höjd | 162.8 mm |
| Bredd | 76.6 mm |
| Djup | 8.5 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2024-08-14 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .