Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Fairphone 5 256GB är en IP55-klassad telefon, vilket innebär att den är både vatten- och dammtålig. Batteriet har en kapacitet på hela 4 200 mAh.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Fairphone 5 256GB Transparent är 6 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 6 jämförda butiker.
Fairphone 5 256GB lanserades 2023 och den är utrustad med dubbla bakre kameror (upp till 50 Mp), en 50 MP-frontkamera och en kraftfull octa core-processor. Med en 6.46-tums OLED-skärm och vattentåligt skal är detta en telefon som levererar enligt dina behov, dag efter dag.
Fairphone 5 256GB är utrustad med en generös 6.46-tums OLED-skärm med fantastisk färgåtergivning. Den här telefonen körs på en octa core 2.7 GHz processor. Med denna hårdvara kommer dina appar att flyta på friktionsfritt.
Det här är en väldigt tålig mobil tack vare det inbyggda stötskyddet. Frontkameran låter dig enkelt ta selfies och gruppbilder. Med telefonens kamera kan du även filma i 120fps samt 4K-upplösning.
Idag är lägsta pris på Fairphone 5 256GB 6990.00 kr. För det priset får du en smartphone med rejäl skärm. En telefon som dessutom har en octa core-processor och 256GB internminne.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Fairphone 5 256GB Transparent |
| Märke | Fairphone |
Specifikationer | |
| Färg | Transparent |
| Tillverkarfärg | Transparent |
| Skärmstorlek | 6.46 " |
| IP-klass | IP55 |
| Seniortelefon | Nej |
| Material (skal) | Plast, Aluminium, Glas |
| Lanseringsår | 2023 |
| Android-version | Android 13 |
| Operativsystem | Android |
Kommunikation | |
| 4G | Ja |
| Hybridhållare för SIM | Nej |
| GPS | Ja |
| SAR-värde | 0.99 W/kg |
| SIM-kort | Nano-SIM, eSIM |
| 5G | Ja |
| Dubbla SIM-kortsplatser | Nej |
Kamera | |
| Antal kameror fram | 1 |
| Antal kameror bak | 2 |
| Optisk bildstabilisering (OIS) | Ja |
| Videoupplösning (max) | 4K |
| Inbyggd kamera | Ja |
| Kameraupplösning | 50.0 MP |
| Bildhastighet (max) | 120fps |
| Kameraupplösning (fram) | 50.0 MP |
| Blixt/Lampa | Ja |
| Främre kamera | Ja |
Anslutningar | |
| Anslutningar | USB-C |
| Minneskortsläsare | Ja |
Minne | |
| RAM | 8 GB |
Funktioner | |
|---|---|
| Vikbar | Nej |
| Stöttålig | Nej |
| Egenskaper | Stereohögtalare |
| Vattentålig | Ja |
| Inbyggda sensorer | Närhetssensor, Gyroscope/Accelerometer, Fingertrycksavläsare |
Skärm | |
| Pekskärm | Ja |
| Sekundär skärm | Nej |
| Display-typ | OLED |
| Uppdateringsfrekvens | 90Hz |
| Pixeltäthet (PPI) | 459 |
Lagring | |
| Internminne | 256GB |
| Typ av minneskort | microSD |
Trådlöst | |
| NFC | Ja |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth-version | 5.2 |
Processor | |
| Processorkärnor | Octa Core |
| Processorhastighet | 2.7 GHz |
Strömkälla | |
| Utbytbart batteri | Nej |
| Batterikapacitet | 4200 mAh |
| Snabbladdning | Ja |
| Trådlös laddning | Nej |
Mått | |
| Vikt | 212.0 g |
| Höjd | 161.6 mm |
| Bredd | 75.8 mm |
| Djup | 9.6 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-09-11 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .