Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Livet är för kort för dåligt ljud, och en rejäl förstärkare är ett bra sätt att börja på. Med XLR-kabel så ansluter du lätt enheter till ditt system.
Det är köpläge! Priserna är för närvarande 1 600 kr lägre än genomsnittet.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Omnitronic XPA-1200 är 3 590 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Förstärkaren är hjärtat i ditt stereosystem och den här modellen kommer att ge liv åt dina högtalare. Du kopplar samman denna pa-förstärkare med hjälp av RCA-anslutningarna på baksidan.
Om du är kräsen och tycker att endast det bästa ljudet duger, då är en pa-förstärkare och ett par bra högtalare en smart investering. Denna pa-förstärkare ger ifrån sig 420 watt i 8 ohm. ARC-funktionen i HDMI-kabeln skickar ljudet åt båda hållen mellan TV:n och Omnitronic XPA-1200. Ett smidigt sätt att få surroundljud från det som visas på TV:n. Den finns att få i svart utförande. Det blir inte mer klassiskt än så och borde passa i de flesta mediamöbler.
Priset för den här modellen är under genomsnittet för kategorin, så har den de funktioner som du är ute efter kan det vara ett bra köp. Om du prisjämför den här produkten på PriceRunner så ser du att den just nu har ett lägsta pris på 3590.00 kr.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Omnitronic XPA-1200 |
| Märke | Omnitronic |
Typ | |
| Rörförstärkare | Nej |
| Bärbar | Nej |
| Typ av PA förstärkare | PA stereoförstärkare |
| Typ av förstärkare | PA-förstärkare |
Specifikationer | |
| Färg | Svart |
Bild | |
| Uppskalning av bild | Nej |
| VRR | Nej |
| HDR | Nej |
| 3D | Nej |
| ALLM | Nej |
Funktioner | |
| Multizon | Nej |
| Fjärrkontroll | Nej |
| Automatisk högtalarkalibrering | Nej |
| Inbyggt DAC | Nej |
| Bryggkopplingsbar | Nej |
| Appstyrning | Nej |
| DSP | Nej |
| Röststyrning | Nej |
| ARC | Nej |
Anslutningar | |
|---|---|
| Anslutningar | XLR, -, USB-A, RCA (Line) |
| Antal RCA (Line) | 1 st |
| Antal högtalarkontakter | 2 st |
| Antal XLR | 1 st |
Watt | |
| Effekt per kanal (8 ohm) | 420 W |
| Effekt per kanal (4 ohm) | 610 W |
Skärm | |
| Display | Nej |
Trådlöst | |
| Bluetooth | Nej |
| Wi-Fi | Nej |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (drift) | 800.0 W |
Ljud | |
| Klass på slutsteget | A, B, AB |
Strömkälla | |
| Kraftkälla | Elnät |
Mått | |
| Höjd | 10.3 cm |
| Djup | 35.4 cm |
| Bredd | 48.3 cm |
| Vikt | 12.4 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2017-01-18 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .