Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Livet är för kort för dåligt ljud, och en rejäl förstärkare är ett bra sätt att börja på. Med Spotify Connect blir tillgången till musik och podcasts väldigt enkel.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på NAD C 3050 är 15 771 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Förstärkaren är hjärtat i ditt stereosystem och den här modellen kommer att ge liv åt dina högtalare. Du ansluter enkelt spelkonsoler eller mediaspelare via HDMI-anslutningarna och C 3050 kan även ta emot Bluetooth för ytterligare tillgänglighet.
Om du är kräsen och tycker att endast det bästa ljudet duger, då är en stereoförstärkare och ett par bra högtalare en smart investering. Denna stereoförstärkare ger ifrån sig 100 watt i 8 ohm. Tillgängligheten till musik blir fenomenal tack vare Bluetooth-funktionen. Den kan spela all musik du har på din telefon eller surfplatta. Denna stereoförstärkare stoltserar med automatisk högtalarkalibrering som underlättar inställningen av högtalarnas position till varandra och rummet.
Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här modellen till en premiumprodukt. Det här är en topprankad modell sett till popularitet på PriceRunner för tillfället och har för närvarande ett lägsta pris på 15771.08 kr.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | NAD C 3050 |
| Märke | NAD |
Typ | |
| Typ av RIAA förstärkare | MM |
| Bärbar | Nej |
| Typ av förstärkare | Stereoförstärkare |
Specifikationer | |
| Färg | Svart, Brun |
Bild | |
| Uppskalning av bild | Nej |
| QMS | Nej |
| VRR | Nej |
| HDR | Nej |
| 3D | Nej |
| ALLM | Nej |
Funktioner | |
| Multizon | Nej |
| DAC upplösning | 384kHz/32-bit, 192kHz/24-bit |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Automatisk högtalarkalibrering | Ja |
| Inbyggt DAC | Ja |
| Bryggkopplingsbar | Nej |
| Appstyrning | Ja |
| DSP | Nej |
| Typ av kalibreringssystem | Dirac Live |
| ARC | eARC |
Skärm | |
| Display | Nej |
Watt | |
| Effekt per kanal (8 ohm) | 100 W |
| Effekt per kanal (4 ohm) | 100 W |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 0.5 W |
Ljud | |
| Ljudfilformat | WAV, AIFF, WMA, MP3, OGG, AAC, MQA, ALAC |
| Radio | Internet radio |
Anslutningar | |
|---|---|
| Anslutningar | Koaxial S/PDIF, RJ45 (LAN), Optisk S/PDIF, USB-A, RCA (Line), RCA (Phono), HDMI |
| Antal Optisk S/PDIF Out | 1 st |
| Antal 12V Trigger | 1 st |
| Antal RCA (Line) | 1 st |
| Antal HDMI | 1 st |
| Antal Sub Out | 1 st |
| Antal högtalarkontakter | 4 st |
| Antal RCA (Line) Out | 1 st |
| Antal USB-A | 1 st |
| Antal 6.3 mm Jack Out | 1 st |
| Antal RCA (Phono) | 1 st |
| Utgångar | RCA (Line), 12V Trigger, 6.3 mm Jack, Högtalarkontakter, Sub Out |
Trådlöst | |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth-codec | aptX HD |
| Appar som stöds | Qobuz, AirPlay 2, Tidal, Spotify Connect, Deezer |
Strömkälla | |
| Kraftkälla | Elnät |
Mått | |
| Höjd | 11.0 cm |
| Djup | 35.5 cm |
| Bredd | 45.0 cm |
| Vikt | 10.0 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-06-05 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .