Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Rotel Rotel S14 kan vara just den förstärkare du behöver för att höja dina ljudupplevelser. Med Bluetooth blir tillgången till musik och podcasts väldigt lättillgängligt.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Rotel S14 är 17 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Med denna stereoförstärkare from Rotel kan du äntligen njuta av riktigt högkvalitativt ljud. Den här mediaspelaren har bara stöd för en typ av ingång, så se till att den passar det du vill koppla in den till.
En bra stereoförstärkare gör under för musik och filmer, så det är ett bra val för den som bara nöjer sig med det allra bästa. Du får tillgång till fantastiskt mycket musik tack vare att denna stereoförstärkare kan ta emot Bluetooth. Med en display på fronten så kan du få tillräcklig med information utan att behöva gå fram och titta närmare på denna stereoförstärkare.
Det här är en topprankad modell sett till popularitet på PriceRunner för tillfället och har i dagsläget ett lägsta pris på 17990.00 kr. Om man jämför modellens pris med resten av kategorin så är den dyrare än de flesta andra modeller, men med tanke på egenskaperna får du en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Rotel S14 |
| Märke | Rotel |
Typ | |
| Rörförstärkare | Nej |
| Bärbar | Nej |
| Typ av förstärkare | Stereoförstärkare |
Specifikationer | |
| Färg | Svart, Silver |
Bild | |
| Uppskalning av bild | Nej |
| QMS | Nej |
| VRR | Nej |
| HDR | Nej |
| 3D | Nej |
| ALLM | Nej |
Funktioner | |
| Multizon | Nej |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Automatisk högtalarkalibrering | Nej |
| Inbyggt DAC | Ja |
| Bryggkopplingsbar | Nej |
| Appstyrning | Nej |
| DSP | Nej |
| DAC-chip tillverkare | ESS Sabre |
| Röststyrning | Nej |
| ARC | Nej |
Skärm | |
| Display | Ja |
Anslutningar | |
|---|---|
| Anslutningar | Koaxial S/PDIF, Optisk S/PDIF, RCA (Line) |
| Antal Koaxial S/PDIF | 1 st |
| Antal RCA (Line) | 2 st |
| Antal högtalarkontakter | 2 st |
| Antal Optisk S/PDIF | 1 st |
| Utgångar | 3.5 mm Jack |
Watt | |
| Effekt per kanal (4 ohm) | 300 W |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (drift) | 280.0 W |
Trådlöst | |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth-codec | aptX |
| Appar som stöds | Tidal |
Ljud | |
| Klass på slutsteget | AB |
| Ljudfilformat | WMA, AAC, Ogg Vorbis |
Strömkälla | |
| Kraftkälla | Elnät |
Mått | |
| Höjd | 9.3 cm |
| Djup | 34.5 cm |
| Bredd | 43.0 cm |
| Vikt | 9.15 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-12-15 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .