Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Livet är för kort för dåligt ljud, och en rejäl förstärkare är ett bra sätt att börja på. Du kan spela upp miljontals låtar tack vare att den har Spotify Connect inbyggt.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Denon PMA-900HNE är 7 002 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Förstärkaren är hjärtat i ditt stereosystem och den här modellen kommer att ge liv åt dina högtalare. Med bara stöd för en ingång så kan du bli lite begränsad i vad du kan koppla in till mediaspelaren.
En bra stereoförstärkare gör under för musik och filmer, så det är ett bra val för den som bara nöjer sig med det allra bästa. Det kan tilläggas att denna stereoförstärkare klarar av att ge ifrån sig 100 watt i 8 ohm. Du får tillgång till fantastiskt mycket musik tack vare att denna stereoförstärkare kan ta emot Bluetooth. Du kan styra denna stereoförstärkare med din smarta telefon eller surfplatta. Ladda bara ner appen och du är redo att köra.
Denon PMA-900HNE kostar 7001.95 kr här på PriceRunner, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig. Priset för den här modellen är under genomsnittet för kategorin, så har den de funktioner som du är ute efter kan det vara ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Denon PMA-900HNE |
| Märke | Denon |
Typ | |
| Typ av RIAA förstärkare | MC, MM |
| Rörförstärkare | Nej |
| Bärbar | Nej |
| Typ av förstärkare | Stereoförstärkare |
Specifikationer | |
| Färg | Svart, Silver |
Bild | |
| Uppskalning av bild | Nej |
| QMS | Nej |
| VRR | Nej |
| HDR | Nej |
| 3D | Nej |
| ALLM | Nej |
Funktioner | |
| Multizon | Nej |
| DAC upplösning | 192kHz/24-bit |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Automatisk högtalarkalibrering | Nej |
| Inbyggt DAC | Ja |
| Bryggkopplingsbar | Nej |
| Appstyrning | Ja |
| DSP | Nej |
| ARC | Nej |
Skärm | |
| Display | Ja |
Watt | |
| Effekt per kanal (8 ohm) | 50 W |
| Effekt per kanal (4 ohm) | 85 W |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (drift) | 200.0 W |
| Energiförbrukning (standby) | 0.2 W |
Strömkälla | |
| Kraftkälla | Elnät |
Anslutningar | |
|---|---|
| Anslutningar | Koaxial S/PDIF, RJ45 (LAN), Optisk S/PDIF, USB-A, RCA (Line), RCA (Phono) |
| Antal Koaxial S/PDIF | 1 st |
| Antal RCA (Line) | 3 st |
| Antal Sub Out | 1 st |
| Antal högtalarkontakter | 4 st |
| Antal Optisk S/PDIF | 3 st |
| Antal RCA (Line) Out | 1 st |
| Antal USB-A | 1 st |
| Antal 6.3 mm Jack Out | 1 st |
| Antal RCA (Phono) | 1 st |
| Utgångar | RCA (Line), 6.3 mm Jack, Högtalarkontakter, Sub Out |
Trådlöst | |
| Wi-Fi dual band | 2.4 GHz, 5.0 GHz |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 3 (802.11g), Wi-Fi 1 (802.11b), Wi-Fi 2 (802.11a) |
| Appar som stöds | TuneIn, AirPlay 2, Napster, Tidal, Pandora, Heos, SiriumXM, Spotify Connect, Deezer |
Ljud | |
| Ljudfilformat | WAV, WMA, PCM, MP3, FLAC, AAC, DSD, ALAC |
| Radio | Internet radio |
Mått | |
| Höjd | 13.1 cm |
| Djup | 37.6 cm |
| Bredd | 43.4 cm |
| Vikt | 8.3 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-08-19 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .