Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Livet är för kort för dåligt ljud, och en rejäl förstärkare är ett bra sätt att börja på. Att förstärka ljudupplevelsen kan göra stor skillnad för din musik.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Citronic QP1600 är 6 695 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Med detta flerkanaligt slutsteg bygger du en bra grund för ditt ljudsystem, och du kopplar enkelt ihop det med passande högtalare. Säkerställ att mediaspelaren har de ingångar du behöver för att ansluta TV, högtalare eller andra produkter du har hemma.
För att få fram det bästa från dina högtalare kan det vara värt att införskaffa en bra förstärkare. En flerkanaligt slutsteg hjälper till att förbättra ljudupplevelsen markant. Det kan tilläggas att detta flerkanaligt slutsteg klarar av att ge ifrån sig 200 watt i 8 ohm. ARC skickar ljudet i båda riktningarna mellan Citronic QP1600 och TV:n i HDMI-kabeln. Ett bra sätt att få flerkanalsljud från TV-sändningarna. Denna enhet har den mest klassiska färgen när det kommer till hifi och hemmabio utrustning, nämligen svart.
För närvarande är det lägsta priset på den här produkten på PriceRunner 6695.00 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig. Priset för den här modellen är under genomsnittet för kategorin, så har den de funktioner som du är ute efter kan det vara ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Citronic QP1600 |
| Märke | Citronic |
Typ | |
| Rörförstärkare | Nej |
| Bärbar | Nej |
| Typ av förstärkare | Stereoslutsteg, Flerkanaligt slutsteg |
Specifikationer | |
| Färg | Svart |
Bild | |
| Uppskalning av bild | Nej |
| HDR | Nej |
| 3D | Nej |
| ALLM | Nej |
Skärm | |
| Display | Nej |
Watt | |
| Effekt per kanal (2 ohm) | 400 W |
| Effekt per kanal (8 ohm) | 200 W |
| Effekt per kanal (4 ohm) | 300 W |
Ljud | |
| Klass på slutsteget | C |
Trådlöst | |
| Bluetooth | Nej |
| Wi-Fi | Nej |
Funktioner | |
|---|---|
| Multizon | Nej |
| Fjärrkontroll | Nej |
| Automatisk högtalarkalibrering | Nej |
| Inbyggt DAC | Nej |
| Bryggkopplingsbar | Nej |
| Appstyrning | Nej |
| DSP | Nej |
| Röststyrning | Nej |
| ARC | Nej |
Mått | |
| Höjd | 8.8 cm |
| Djup | 43.9 cm |
| Bredd | 48.3 cm |
| Vikt | 22.0 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2013-02-01 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .