Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Magimix blender 11628S täcker alla dina mixerbehov med en kraftfull motor på 1 300 watt och en rejäl kanna i termoglas som gör att du kan mixa både varm och kall mat.


Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Magimix 11628SK är 2 489 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 8 jämförda butiker.
Söker du en blender som inte låter som ett jetplan, så har du hittat rätt. Magimix har trots en kraftfull motor på 1300 W blivit utmärkt som en ovanligt tyst modell – perfekt om du inte vill ha klagomål från grannarna varje gång du gör din frukostsmoothie lite väl tidigt.
Magimix blender är en extremt prisvärd blender sett till sin höga kvalitet. Med ett kraftpaket till motor som ändå låter mindre än de flesta på marknaden kan den mixa smoothies, soppor och desserter. Motorn på 1 300 W klarar 22 000 varv per minut utan att darra på manschetten vare sig du krossar is till festens drinkar eller mixar en slät sås.
Med fyra förinställda program är Magimix blender oerhört lättmanövrerad, välj själv vilken typ av mixning du behöver och starta med ett knapptryck – det finns även en pulsfunktion om du vill mixa ihop ingredienser lite snabbt. Efter användning kan du köra det automatiska rengöringsprogrammet och skulle det behövas så är alla delar maskindiskbara.
Den stora kannan på 1.8 liter är tillverkad i termoglas, vilket gör att den går att använda till både varma och kalla maträtter. Magimix upplevs som mindre skrymmande än många blenders på marknaden och sladden kan stoppas undan i den inbyggda sladdförvaringen. Med mixern följer en praktisk spatel och en receptbok full av inspirerande recept.
Det här är kort och gott en blender som kan användas till en rad olika saker. Du kommer säkert ha mycket glädje av den, och lägsta pris är för närvarande 2489.00 kr.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Magimix 11628SK |
| Märke | Magimix |
| Typ | Blenders med kanna |
Strömkälla | |
| Effekt | 1300 W |
Mått | |
| Vikt | 4.8 kg |
| Höjd | 40.5 cm |
| Bredd | 16.5 cm |
| Djup | 16.5 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2018-06-05 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Kapacitet (kanna) | 1800.0 ml |
| Färg | Silver |
| Egenskaper | Måttindikator på kannan, Rengöringsprogram, BPA-fritt, Pulsfunktion, Iskrossare, Steglös hastighetsreglering |
| Antal inkluderade kannor / muggar | 2 st |
| Antal hastigheter | 4 |
| Antal program | 5 |
| Program | Smoothie, Torrvaror, Soppa, Gröna smoothies, Puréer |
| Varv per minut | 22000 rpm |
| Kannmaterial | Glas |
| Basmaterial | Plast |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .