Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Nutribullet Ultra 1000 är en BPA-fri blender som är speciellt utformad för att kunna göra smakrika smoothies. Blendern har en motoreffekt på 1 000 watt, tillräckligt för att mixa t
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Nutribullet Ultra 1000 är 1 222 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
En blender är ett solklart val att införskaffa till köket. Att uppgradera till en nyare och mer kraftfull mixer ger dig alla möjliga nya alternativ när du gör dina smoothies. Trött på att mixa pannkakssmeten för hand? Släng bara alla ingredienserna i mixern och luta dig tillbaka medan den gör jobbet åt dig. Du kan alltså ha väldigt stor nytta av en blender i ditt kök!
Motorn på 1 000 watt är inte den mest kraftfulla du hittar på marknaden idag, men den klarar ändå de flesta ingredienserna. Även om denna blender består av vissa plastdelar, är alla helt BPA-fria. BPA är ett skadligt ämne som finns i vissa plaster.
Priset är under genomsnittet för den här kategorin, vilket gör den här blendern till ett riktigt prisvärt köp. I kategorin blenders är det här för tillfället en av de mest populära modellerna på PriceRunner, och just nu finns den att köpa från 1222.19 kronor.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Nutribullet Ultra 1000 |
| Märke | Nutribullet |
| Typ | Smoothieblenders |
Strömkälla | |
| Effekt | 1000 W |
Mått | |
| Vikt | 3.1 kg |
| Höjd | 39.0 cm |
| Bredd | 12.0 cm |
| Djup | 12.0 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2024-03-17 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Kapacitet (kanna) | 900.0 ml |
| Färg | Grå |
| Tillverkarfärg | Dark gray and black |
| Egenskaper | Avtagbara blad, BPA-fritt, Pulsfunktion, Diskmaskinsvänliga delar, Iskrossare |
| Antal inkluderade kannor / muggar | 2 st |
| Antal program | 3 |
| Program | Smoothie, Torrvaror, Gröna smoothies |
| Antal blad på kniven | 6 st |
| Kannmaterial | Tritanplast |
| Basmaterial | Plast, Rostfritt Stål |
| Sladdlängd | 50.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .