Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Vattenbehållaren är av något mindre storlek (0,63 liter). Maskiner av den här typen är ofta kompaktare än inbyggda. Den är väldigt okomplicerad i sin utformning.
Prova flexibla betalningar med
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Dometic PerfectCoffee MC 052 är 548 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 10 jämförda butiker.
Den där första koppen kaffe på morgonen är det många som inte tummar på. Idag finns det ett stort antal olika sätt att brygga kaffe, till exempel pour over, cold brew och espresso. I MC 052 har du en kaffebryggare som kanske gör sig väldigt bra tillsammans med en kaffekvarn.
Bryggkapaciteten är något blygsamma fem koppar, men för det lilla hushållet eller den sparsamme kaffedrickaren kan det ändå vara tillräckligt. Om du inte redan har en kvarn för kaffebönor så kanske du vill skaffa en om du gillar färskmalt, eftersom den här modellen inte har en inbyggd kvarn.
Sådana här bryggare, så kallade droppbryggare, är användarvänliga och det finns modeller i alla prisklasser. En annan praktiskt funktion är att den stänger av sig själv automatiskt efter bryggningen.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos MC 052. Du kan prisjämföra den här kaffebryggaren här på PriceRunner och för tillfället är det lägsta priset 547.55 kr. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här kaffebryggaren till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Dometic PerfectCoffee MC 052 |
| Märke | Dometic |
| Typ | Kaffebryggare |
Specifikationer | |
| Typ av kaffekanna | Glaskanna |
| Antal medföljande kaffekannor | 1 st |
| Bryggtid (min) | 25.0 min |
| Funktioner | Justerbar temperatur på värmeplatta |
| Färg | Svart |
| Integrerad kaffekvarn | Nej |
| Kapacitet | 0.625 L |
| Kapacitet (koppar) | 5 Koppar |
Funktioner | |
|---|---|
| Appstyrning | Nej |
Material | |
| Material | Glas |
Strömkälla | |
| Effekt | 170 W |
Mått | |
| Vikt | 1.1 kg |
| Djup | 15.5 cm |
| Höjd | 27.0 cm |
| Bredd | 24.0 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2019-07-23 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .