Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

1,25 liters kapacitet är lagom till vardags. Vill du inte ha den framme är det bara att stuva undan den. Det finns dock ingen kaffekvarn inbyggd i den här bryggaren.
Prova flexibla betalningar med
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Lägsta pris på Wilfa WSP-2A är 2 999 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Den där första koppen kaffe på morgonen är det många som inte tummar på. Vare sig du föredrar droppbryggare, perkolator eller espressobryggare så finns det en rad olika modeller för dig att välja mellan. Just WSP-2A är en kaffebryggare med kapacitet att brygga upp till 12 koppar kaffe.
En bryggkapacitet på 12 koppar är perfekt för kalas med hela tjocka släkten, du slipper förhoppningsvis brygga nytt stup i kvarten. Om du inte redan har en kvarn för kaffebönor så kanske du vill skaffa en om du gillar färskmalt, eftersom den här modellen inte har en inbyggd kvarn.
En klar fördel med den här typen av kaffebryggare är att de är enkla att hantera, även för nybörjare. Det är en av de allra vanligaste typerna av kaffebryggare och är inte svår att förstå sig på.
Som du förstår så är WSP-2A en produkt med många praktiska egenskaper. I kategorin kaffebryggare är det här i dagsläget en av de allra mest populära produkterna på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 2999.00 kr. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här kaffebryggaren till en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Wilfa WSP-2A |
| Märke | Wilfa |
| Typ | Kaffebryggare |
Funktioner | |
| Appstyrning | Nej |
Material | |
| Material | Glas |
Strömkälla | |
| Effekt | 1840 W |
Mått | |
| Vikt | 4.8 kg |
| Djup | 26.0 cm |
| Höjd | 36.3 cm |
| Bredd | 35.8 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2018-08-22 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Typ av kaffekanna | Glaskanna |
| Antal medföljande kaffekannor | 1 st |
| Certifiering | ECBC |
| Egenskaper | Droppstopp, Avtagbar vattentank |
| Funktioner | Automatisk avstängning, Justerbar temperatur på värmeplatta |
| Färg | Aluminium |
| Tillverkarfärg | Aluminium |
| Integrerad kaffekvarn | Nej |
| Kapacitet | 1.25 L |
| Kapacitet (koppar) | 12 Koppar |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .