Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Att göra kaffe i en kaffebryggare är ofta väldigt enkelt. Den här modellen passar säkert alldeles utmärkt in på din köksbänk. Den är väldigt okomplicerad i sin utformning.
Ginza AB
Ariete Vintage Kaffebryggare Beige
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Ariete Vintage 1342 Beige är 799 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 8 jämförda butiker.
Den där första koppen kaffe på morgonen är det många som inte tummar på. Vare sig du föredrar droppbryggare, perkolator eller espressobryggare så finns det en rad olika modeller för dig att välja mellan. Bland just den här bryggarens egenskaper finns en bryggkapacitet på upp till 12 koppar kaffe.
En klar fördel med den här typen av kaffebryggare är att de är enkla att hantera, även för nybörjare. Så känn inte att det behöver vara svårt att lära sig hantera en kaffebryggare, utan det är bara att ge sig in i det.
Om du inte är intresserad av att ha den här bryggaren framme på köksbänken hela tiden så är det inga problem att ställa in den i ett köksskåp. Just den här modellen saknar inbyggd kaffekvarn, så om du föredrar färskmalt kaffe kanske du vill komplettera med en bönkvarn.
Sammantaget är Vintage 1342 en väldigt behändig produkt. Om du prisjämför den här kaffebryggaren på PriceRunner ser du att det lägsta priset i dagsläget är 799.00 kr. Det är också en topprankad modell sett till popularitet. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här kaffebryggaren till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Ariete Vintage 1342 Beige |
| Märke | Ariete |
| Typ | Kaffebryggare |
Funktioner | |
| Appstyrning | Nej |
Material | |
| Material | Glas |
Mått | |
| Vikt | 2.9 kg |
| Höjd | 34.5 cm |
| Bredd | 21.0 cm |
| Djup | 23.5 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2017-04-19 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Typ av kaffekanna | Glaskanna |
| Antal medföljande kaffekannor | 1 st |
| Egenskaper | Droppstopp, Display |
| Funktioner | Programmerbar, Timer |
| Färg | Beige |
| Tillverkarfärg | Beige |
| Integrerad kaffekvarn | Nej |
| Kapacitet (koppar) | 12 Koppar |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .