Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Drick espresson som den är, eller gör en latte eller cappuccino. Det här är en bra maskin för det lite mindre hushållet. Om du gillar skummad mjölk till kaffet kan maskinen ordna d
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Gaggia Classic E24 Steel är 4 881 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 7 jämförda butiker.
Det är ju inte mycket som slår dagens första kaffekopp. Vare sig du föredrar droppbryggare, perkolator eller espressobryggare så finns det många olika modeller att välja mellan. Classic E24 Steel är en kaffemaskin som passar i de flesta köken.
Espresso är även basen i café latte och cappuccino, så en espressomaskin kan vara väldigt mångsidig och användbar. En annan praktisk funktion är att den stänger av sig själv automatiskt.
Kaffe är en social dryck som ofta dricks i sällskap med andra människor, vilket kan bidra till att förbättra sociala relationer. Vattentanken i den här maskinen rymmer 2 liter vatten.
I kategorin kaffemaskiner är det här i dagsläget en av de mest populära produkterna på PriceRunner och för tillfället är det lägsta priset 4881.00 kr. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här kaffemaskinen till en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Gaggia Classic E24 Steel |
| Märke | Gaggia |
| Typ | Espressomaskiner |
Funktioner | |
| Appstyrning | Nej |
Material | |
| Material | Rostfritt stål |
Strömkälla | |
| Effekt | 1300 W |
Mått | |
| Vikt | 7.3 kg |
| Höjd | 38.0 cm |
| Bredd | 23.0 cm |
| Djup | 24.0 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2024-09-20 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Antal bryggpipar | 2 |
| Bryggtryck | 15.0 bar |
| Egenskaper | Droppbricka |
| Filtertyp | Återanvändbart filter |
| Funktioner | Automatisk avstängning, Varmvattenfunktion |
| Färg | Rostfritt stål |
| Tillverkarfärg | Steel |
| Inbyggd | Nej |
| Integrerad kaffekvarn | Nej |
| Integrerad mjölkskummare | Ja |
| Kapacitet | 2.1 L |
| Kapacitet (koppar) | 2 Koppar |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .