Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Det här är ett bra val för dig som föredrar en espresso. Det här är en perfekt maskin om du bara behöver fixa några få koppar kaffe. Ett inbyggt dropptråg är praktiskt för att undv
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Electrolux Explore 6 E6EC1-6ST är 1 721 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Alla förtjänar en riktigt god kopp kaffe på morgonen. Utbudet av kaffemaskiner är stort och oavsett dina behov bör det finnas en som passar dig. Explore 6 E6EC1-6ST är en kaffemaskin med inbyggt dropptråg.
Bryggkapaciteten är på två koppar och passar därför perfekt i det mindre hushållet. Gör en latte eller en cappucino med hjälp av den inbyggda mjölskummaren.
För små hushåll eller de som inte dricker så mycket kaffe kan det passa bättre att bara kunna brygga en liten espresso när andan faller på. En annan praktisk funktion är att den stänger av sig själv automatiskt.
Om du prisjämför den här kaffemaskinen på PriceRunner ser du att det lägsta priset för närvarande är 1721.25 kr. Det är också en topprankad modell sett till popularitet. Den har ett bra snittbetyg på 5.00 av 5 och alla funktioner gör den till en väldigt prisvärd kaffemaskin.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Electrolux Explore 6 E6EC1-6ST |
| Märke | Electrolux |
| Typ | Espressomaskiner |
Funktioner | |
| Appstyrning | Nej |
Material | |
| Material | Rostfritt stål |
Strömkälla | |
| Effekt | 1450 W |
Mått | |
| Vikt | 3.9 kg |
| Höjd | 30.4 cm |
| Bredd | 14.7 cm |
| Djup | 41.2 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-10-08 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Antal bryggpipar | 2 |
| Egenskaper | Droppstopp, Display, Droppbricka |
| Filtertyp | Återanvändbart filter |
| Funktioner | Automatisk avstängning, Programmerbar |
| Färg | Rostfritt stål |
| Inbyggd | Nej |
| Integrerad kaffekvarn | Nej |
| Integrerad mjölkskummare | Ja |
| Kapacitet | 1.0 L |
| Kapacitet (koppar) | 2 Koppar |
| Sladdlängd | 80.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .