Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

För att göra en riktig espresso behövs en riktig espressomaskin som den här. För mindre mängder kaffe är den här maskinen ett bra val Om du gillar skummad mjölk till kaffet kan mas
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Siemens TQ905R03 EQ900 är 17 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Den där första koppen kaffe på morgonen är det ju inte mycket som slår. Vare sig du föredrar droppbryggare, perkolator eller espressobryggare så finns det många olika modeller att välja mellan. TQ905R03 EQ900 är en kaffemaskin med inbyggt dropptråg.
För små hushåll eller de som inte dricker så mycket kaffe kan det passa bättre att bara kunna brygga en liten espresso när andan faller på. Det här kan i det närmaste beskrivas som en proffsmodell på kaffemaskin, då den har ett mycket högt bryggtryck på 19 bar.
Kaffe är en social dryck som ofta dricks i sällskap med andra människor, vilket kan bidra till att förbättra sociala relationer. Praktiskt nog har den här kaffemaskinen en inbyggd mjölkskummare för att underlätta för dig när du ska göra en latte eller cappucino.
I kategorin kaffemaskiner är det här i dagsläget en topprankad produkt på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 17990.00 kr. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här kaffemaskinen till en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Siemens TQ905R03 EQ900 |
| Märke | Siemens |
| Typ | Espressomaskiner |
Funktioner | |
| Appstyrning | Ja |
Material | |
| Material | Rostfritt stål |
Strömkälla | |
| Effekt | 1500 W |
Mått | |
| Vikt | 12.2 kg |
| Höjd | 43.0 cm |
| Bredd | 51.0 cm |
| Djup | 35.5 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-05-17 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Antal bryggpipar | 2 |
| Bryggtryck | 19.0 bar |
| Egenskaper | Display, Droppbricka |
| Filtertyp | Återanvändbart filter |
| Funktioner | Automatisk avstängning, Tillhörande mobilapp, Automatisk rengöring, Programmerbar |
| Färg | Rostfritt stål |
| Inbyggd | Nej |
| Integrerad kaffekvarn | Ja |
| Integrerad mjölkskummare | Ja |
| Kapacitet | 2.3 L |
| Kapacitet (koppar) | 2 Koppar |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .