Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här bilbarnstolen låter barnet sitta bakåtvänt när ni åker bil. Den är testat enligt EU:s nya säkerhetsstandard och även plustestat. Den högre viktgränsen gör att den passar li
Prova flexibla betalningar med
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på BeSafe iZi Modular RF i-Size är 4 499 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Det är viktigt att inte underskatta hur viktigt det är att barnet sitter i en bilbarnstol under bilresan. I Sverige har vi till och med en lag som säger att alla barn under 135 centimeter måste använda bilbarnstol.
Även om ett bilbälte skyddar till viss del, är det inget emot vad en bilbarnstol gör. Det kan dock vara svårt att veta vilken modell som passar ditt barn och din bil bäst, så se till att göra en noga jämförelse innan du gör ett köp.
Bilbarnstolen är anpassad för barn som väger 9-25 kg och har ett fempunktsbälte. Den här modellen monteras framåtvänd i bilen, vilket också innebär att barnstolen lämpar sig bättre för äldre barn än yngre. Även om lagen säger att barn under 15 månader måste sitta bakåtvända i bilen, finns det rekommendationer som säger att de bör göra det ända upp till fyra års ålder..
För att sammanfatta så finns det många fördelar med den här produkten och om du prisjämför den så kan du se att den för närvarande har ett lägsta pris på 4499.00 kronor. Se dock till att jämföra produkten mellan olika butiker för att hitta det alternativ som är bäst för dig.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | BeSafe iZi Modular RF i-Size |
| Märke | BeSafe |
| Typ | Bilbarnstolar |
Mått | |
| Bredd | 45.0 cm |
| Vikt | 14.9 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2015-11-04 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Riktning | Bakåtvänd, Framåtvänd |
| Säkerhetscertifiering | Plustestad, i-Size, UN R129 |
| Användarvikt (min) | 9.0 kg |
| Lutningsbar | Under färd |
| Färg | Röd, Turkos, Svart |
| Bältestyp | 5-punktsbälte |
| Användarvikt (max) | 25.0 kg |
| Fästanordning | Bilbälte, Isofix |
| Egenskaper | Sidokrocksskydd (ASIP), Tvättbar klädsel, Justerbart nackstöd |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .