Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här hårddisken från Seagate rymmer 6 TB lagring. Den har en rotationshastighet på 7200 rpm.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Seagate Exos 7E8 ST6000NM003A 6TB är 2 904 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Är det dags för en ny hårddisk i datorn? Då kanske den här modellen från Seagate är ett alternativ. Cacheminnet för den här modellen är 256 MB stort och gör att det går snabbare att skriva till hårddisken. Den här modellen är en klassisk hårddisk som är uppbyggd av roterande magnetiska skivor.
Den här hårddisken kan användas för att utöka eller uppgradera din befintliga lagringskapacitet. Lagringsutrymmet för hårddisken ligger på 6 TB och rotationshastighet ligger på 7200 rpm.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos Seagate Exos 7E8 ST6000NM003A 6TB. För tillfället är det lägsta priset på den här produkten på PriceRunner 2904.23 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här hårddisken till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Seagate Exos 7E8 ST6000NM003A 6TB |
| Märke | Seagate |
Strömförsörjning | |
| Effektförbrukning (skriv) | 13.18 W |
| Effektförbrukning (läs) | 7.97 W |
Mått | |
| Vikt | 716.0 g |
| Bredd | 101.9 mm |
| Höjd | 26.1 mm |
| Djup | 147.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2019-08-28 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 6000 GB |
| Rotationshastighet (RPM) | 7200 rpm |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 2000000 tim |
| Typ | HDD |
| Gränssnitt | SAS 12Gb/s |
| Placering | Intern |
| Överföringshastighet | 215.0 MB/s |
| Cacheminne | 256 MB |
| Formfaktor | 3.5" |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .