Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här hårddisken från LaCie rymmer 8 TB lagring. Den har en rotationshastighet på 7200 rpm.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på LaCie 2big RAID 8TB USB 3.1 är 7 000 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 7 jämförda butiker.
När vi idag lagrar saker mer digitalt kan en ny intern hårddisk vara precis det du behöver för att behålla ordningen på dina bilder och filmer. Hårddiskens cacheminne ligger på 64 MB. Ett större cacheminne, desto bättre. Med en lagringskapacitet på 8 TB har du alla förutsättningar för att kunna spara bilderna från semesterresan tillsammans med dina favoritfilmer.
Den mekaniska hårddisken från LaCie är framtagen för att monteras i en dator och ger dig prisvärd lagring. Lagringskapaciteten ligger på 8 TB och rotationshastighet ligger på 7200 rpm.
Som du märker så finns det många bra saker att säga om LaCie 2big RAID 8TB USB 3.1. Du kan prisjämföra den här hårddisken här på PriceRunner och för närvarande är det lägsta priset 6999.90 kr.. Om vi jämför priset för den här modellen mot resten av kategorin så är det under genomsittet, vilket gör LaCie 2big RAID 8TB USB 3.1 till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | LaCie 2big RAID 8TB USB 3.1 |
| Märke | LaCie |
Mått | |
| Vikt | 2800.0 g |
| Bredd | 118.0 mm |
| Höjd | 217.0 mm |
| Djup | 93.3 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2019-08-26 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 8000 GB |
| Rotationshastighet (RPM) | 7200 rpm |
| Extern anslutning | USB-C |
| Typ | HDD |
| Gränssnitt | USB 3.2 Gen 2 |
| Placering | Extern |
| Cacheminne | 64 MB |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .