Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Detta är en mekanisk HDD-disk med plats för 2 TB. Modellens rotationshastighet är 5400 rpm.
Prova flexibla betalningar med
Compliq
LACIE RUGGED Secure 2TB USB-C USB3.1 Drop- crush- and rain-resistant for all-terrain use orange
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på LaCie Rugged Secure 2TB USB 3.1 är 2 413 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 5 jämförda butiker.
När vi idag lagrar saker mer digitalt kan en ny intern hårddisk vara precis det du behöver för att hålla koll på foton och filmer. 5400 rpm är rotationshastigheten för modellen. En högre RPM-siffra innebär att den snurrar fortare, vilket innebär bättre prestanda. Hårddisken rymmer 2 TB och då kan du utan problem lagra en hel del film och fotografier.
Den här hårddisken kan användas för att utöka eller uppgradera din befintliga lagringskapacitet. Den rymmer 2 TB och rotationshastighet ligger på 5400 rpm.
Sammantaget är LaCie Rugged Secure 2TB USB 3.1 en modell med bra egenskaper. I kategorin hårddiskar är det här för närvarande en av de allra mest populära produkterna på PriceRunner och för tillfället kostar LaCie Rugged Secure 2TB USB 3.1 2412.50 kr. Den har ett bra snittbetyg på 4.4 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | LaCie Rugged Secure 2TB USB 3.1 |
| Märke | LaCie |
Mått | |
| Vikt | 100.0 g |
| Bredd | 86.0 mm |
| Höjd | 18.7 mm |
| Djup | 135.1 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2018-03-28 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 2000 GB |
| Rotationshastighet (RPM) | 5400 rpm |
| Extern anslutning | Thunderbolt, USB-C |
| Typ | HDD |
| Gränssnitt | USB 3.2 Gen 1 |
| Placering | Extern |
| Formfaktor | 2.5" |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .