Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Intel DC P4510 Series SSDPE2KX020T801 2TB är av typen SSD och har plats för 2 TB lagring. 2.5" är formfaktorn på SSD:n.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Intel P4510 SSDPE2KX020T801 2TB är 7 649 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Behöver du uppgradera lagringen i stationära datorn så kan du kolla på denna interna SSD. Modellens läs- och skrivhastighet ligger på 3200 MB respektive 2000 MB, vilket är ett mått på hur snabbt det går att läsa och skriva filerna på disken. Med en SSD-enhet helt fri från rörliga delar får du en riktigt snabb och strömsnål hårddisk.
Är du ute efter en tyst och strömsnål hårddisk får du det i den här SSD-enheten. Tack vare konstruktionen presterar SSD bättre än HDD-diskar. Du kan lagra material på upp till 2 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 3200 MB respektive 2000 MB.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos Intel DC P4510 Series SSDPE2KX020T801 2TB. Du kan prisjämföra den här SSDn här på PriceRunner och för närvarande är det lägsta priset 7649.24 kr.. Om vi jämför priset för den här modellen mot resten av kategorin så är det under genomsittet, vilket gör Intel DC P4510 Series SSDPE2KX020T801 2TB till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Intel P4510 SSDPE2KX020T801 2TB |
| Märke | Intel |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 5.0 W |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Mått | |
| Vikt | 139.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2018-01-06 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 2000 GB |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 637000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 81500 IOPS |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 2000000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 3200 MB/s |
| Gränssnitt | PCIe Gen3 x4 NVMe |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 2000 MB/s |
| Formfaktor | 2.5" |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .