Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Med 1 TB lagring är den här hårddisken ett bra val för dig som behöver mer utrymme. Rotationshastigheten för hårddisken är 5400 rpm.
Prova flexibla betalningar med
Verktygsgrossen
Intern / extern hårddisk USB, 2.5 SATA3, fickformat, backup disk 1-5 TB, Seagate BarraCuda
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Seagate Barracuda ST1000LM048 128MB 1TB är 899 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 13 jämförda butiker.
Om du behöver utöka din interna lagring kan det vara en god idé att införskaffa dig en ny intern hårddisk. Hårddisken är en så kallad HDD-disk, dessa är ofta prisvärda tack vare den höga kapacitet data som kan lagras. Hårddiskens cacheminne ligger på 128 MB. Ett större cacheminne, desto bättre.
Den här HDD-disken kan användas för att utöka eller uppgradera din befintliga lagringskapacitet. Lagringsutrymmet för hårddisken ligger på 1 TB och rotationshastighet ligger på 5400 rpm.
Som du förstår så är Seagate Barracuda ST1000LM048 128MB 1TB en modell med många praktiska egenskaper. Om du prisjämför Seagate Barracuda ST1000LM048 128MB 1TB på PriceRunner ser du att det lägsta priset för närvarande är 899.00 kr. Det är också en topprankad modell sett till popularitet. Den har ett bra snittbetyg på 4.4 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Seagate Barracuda ST1000LM048 128MB 1TB |
| Märke | Seagate |
Specifikationer | |
| Storlek | 1000 GB |
| Rotationshastighet (RPM) | 5400 rpm |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1000000 tim |
| Typ | HDD |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Cacheminne | 128 MB |
| Formfaktor | 2.5" |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Elkonsumtion | |
|---|---|
| Energiförbrukning (standby) | 0.13 W |
Strömförsörjning | |
| Effektförbrukning (skriv) | 1.7 W |
| Effektförbrukning (läs) | 1.6 W |
Mått | |
| Vikt | 90.0 g |
| Bredd | 69.9 mm |
| Höjd | 7.0 mm |
| Djup | 100.4 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2016-11-17 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .