Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Det här är en SSD-disk med lagringskapacitet på 1 TB. Modellen har formfaktor M.2.
Prova flexibla betalningar med
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Crucial P310 CT1000P310SSD8 1TB är 1 496 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 7 jämförda butiker.
Börjar det bli dags att uppgradera lagringen i laptopen så kan du kolla på denna interna SSD. Lagringen sker med hjälp av SSD, vilket är snabbare än den klassiska varianten. Läs- och skrivhastigheten för SSD:n ligger på 7100 MB respektive 6000 MB. Det är ett mått som berättar hur snabbt det går att skriva och läsa filerna på disken.
Vill du ha en tyst och energieffektiv hårddisk får du det i den här SSDn. Tack vare konstruktionen presterar SSD bättre än HDD-diskar. Lagringskapaciteten ligger på 1 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 7100 MB respektive 6000 MB.
Sammantaget är P310 CT1000P310SSD8 1TB en modell med bra egenskaper. Det här är en av de allra mest populära SSD-diskarna på PriceRunner för tillfället och har i dagsläget ett lägsta pris på 1496.00 kr.. Om vi jämför priset för den här modellen mot resten av kategorin så är det under genomsittet, vilket gör P310 CT1000P310SSD8 1TB till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Crucial P310 CT1000P310SSD8 1TB |
| Märke | Crucial |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Interna Anslutningar | |
| M.2 formfaktor | 2280 |
Mått | |
| Vikt | 10.0 g |
| Bredd | 22.0 mm |
| Höjd | 2.3 mm |
| Djup | 80.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2024-09-19 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 1000 GB |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 1000000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 1200000 IOPS |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1500000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 7100 MB/s |
| Gränssnitt | PCIe Gen4 x4 NVMe |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 6000 MB/s |
| TBW (terabytes written) | 220 TB |
| Formfaktor | M.2 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .