Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Det här är en SSD-enhet med lagringskapacitet på 1 TB. Den här modellen har formfaktor M.2.
Prova flexibla betalningar med
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Crucial P310 SSD CT1000P310SSD2 1TB är 1 599 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 9 jämförda butiker.
Den här interna SSD:n från Crucial kan kanske ersätta din gamla hårddisk. Modellens läs- och skrivhastighet ligger på 7100 MB respektive 6000 MB, vilket är ett mått på hur snabbt det går att läsa och skriva filerna på disken. Hårddisken rymmer 1 TB och då kan du utan problem lagra en hel del film och fotografier.
Crucial har här en SSD-enhet som kan ersätta din existerande hårddisk. Skillnaden mellan SSD och HDD är att SSD är snabbare men kostar dock mer per gigabyte. Du kan lagra material på upp till 1 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 7100 MB respektive 6000 MB.
Sammanfattningsvis finns det många bra egenskaper hos P310 SSD CT1000P310SSD2 1TB. Det här är en topprankad SSD sett till popularitet på PriceRunner just nu och har i dagsläget ett lägsta pris på 1599.00 kr.. Om vi jämför priset för den här modellen mot resten av kategorin så är det under genomsittet, vilket gör P310 SSD CT1000P310SSD2 1TB till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Crucial P310 SSD CT1000P310SSD2 1TB |
| Märke | Crucial |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Interna Anslutningar | |
| M.2 formfaktor | 2230 |
Mått | |
| Vikt | 2.6 g |
| Bredd | 22.0 mm |
| Höjd | 2.3 mm |
| Djup | 30.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2024-07-30 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 1000 GB |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 1200000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 1000000 IOPS |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1500000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 7100 MB/s |
| Gränssnitt | PCIe Gen4 x4 NVMe |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 6000 MB/s |
| TBW (terabytes written) | 220 TB |
| Formfaktor | M.2 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .