Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Det här är en SSD-enhet med lagringskapacitet på 1 TB. Formfaktorn på SSD:n är 2.5".
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Western Digital Blue SA510 2.5" SATA III 1TB är 2 729 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Är det dags för en ny SSD i datorn? Då kanske den här modellen från Western Digital är ett alternativ. Med en SSD-enhet helt fri från rörliga delar så blir modellen både strömsnål och okänslig mot vibrationer. Läs- och skrivhastigheten för SSD:n ligger på 560 MB respektive 520 MB. Det är ett mått som berättar hur snabbt det går att skriva och läsa filerna på disken.
Western Digital Blue SA510 2.5" SATA III 1TB är en SSD-enhet och med den i datorn får en snabbare dator med ett modernare minne. Lagringskapaciteten ligger på 1 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 560 MB respektive 520 MB.
Sammanfattningsvis finns det många bra egenskaper hos Western Digital Blue SA510 2.5" SATA III 1TB. För tillfället är det lägsta priset på den här produkten på PriceRunner 2729.00 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig. Den har ett bra snittbetyg på 4.7 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Western Digital Blue SA510 2.5" SATA III 1TB |
| Märke | Western Digital |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Mått | |
| Vikt | 34.6 g |
| Bredd | 69.9 mm |
| Höjd | 7.0 mm |
| Djup | 100.2 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-12-14 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 1000 GB |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 90000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 82000 IOPS |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1750000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 560 MB/s |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Extern |
| Skrivhastighet | 520 MB/s |
| Formfaktor | 2.5" |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .