Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Corsair MP600 PRO NH CSSD-F8000GBMP600PNH 8TB är av typen SSD och har plats för 8 TB lagring. M.2 är formfaktorn på SSD:n.
Prova flexibla betalningar med
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Senetic
Corsair MP600 PRO NH 8 TB M.2 PCI Express 4.0 CSSD-F8000GBMP600PNH
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Corsair MP600 PRO NH CSSD-F8000GBMP600PNH 8TB är 13 261 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Behöver du uppgradera lagringen i laptopen så kan du kolla på denna interna SSD. 7000 MB respektive 1900 MB är enhetens läs- och skrivhastighet, detta förklarar hur snabbt det går att skriva och läsa filerna på disken. Detta är en SSD-enhet och är därför både snabbare och mer energieffektiv än den vanliga hårddisken.
Corsair MP600 PRO NH CSSD-F8000GBMP600PNH 8TB är en SSD och med den i datorn får en snabbare dator med ett modernare minne. Lagringsutrymmet för hårddisken ligger på 8 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 7000 MB respektive 1900 MB.
Som du märker så finns mycket bra att säga om Corsair MP600 PRO NH CSSD-F8000GBMP600PNH 8TB. Om du prisjämför den här SSDn på PriceRunner ser du att den kostar för närvarande är 13261.00 kr. Det är också en topprankad modell sett till popularitet. Om man jämför modellens pris med resten av kategorin så är den dyrare än de flesta andra men med tanke på egenskaperna får du en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Corsair MP600 PRO NH CSSD-F8000GBMP600PNH 8TB |
| Märke | Corsair |
Strömförsörjning | |
| Effektförbrukning (genomsnitt) | 10.9 W |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Interna Anslutningar | |
| M.2 formfaktor | 2280 |
Mått | |
| Vikt | 34.0 g |
| Bredd | 22.0 mm |
| Höjd | 3.0 mm |
| Djup | 80.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-11-09 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 8000 GB |
| Flashminne | 3D TLC |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 1200000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 950000 IOPS |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1600000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 7000 MB/s |
| Gränssnitt | PCIe Gen4 x4 NVMe |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 6100 MB/s |
| TBW (terabytes written) | 6000 TB |
| Formfaktor | M.2 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .