Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Med 6 TB lagring är den här HDD-disken ett bra val för dig som behöver mer utrymme. Rotationshastigheten för hårddisken är 7200 rpm.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på SanDisk Professional G-DRIVE Enterprise Class 6TB är 2 895 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 9 jämförda butiker.
Behöver du uppgradera lagringen i bärbara datorn så kan du kolla på denna interna hårddisk. Hårddisken är en så kallad HDD-disk, dessa är ofta prisvärda tack vare den höga kapacitet data som kan lagras. Rotationshastigheten för modellen är 7200 rpm. Rotationshastigheten är ett uttryck som beskriver hur fort hårddisken snurrar.
Den här modellen från SanDisk är en klassisk hårddisk och är ett perfekt sätt att utöka lagringen i din dator. Lagringskapaciteten ligger på 6 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 250 MB respektive 250 MB.
Som du märker så finns mycket bra att säga om SanDisk Professional G-DRIVE Enterprise Class 6TB. I kategorin hårddiskar är det här i dagsläget en av de allra mest populära modellerna på PriceRunner och för tillfället kostar SanDisk Professional G-DRIVE Enterprise Class 6TB 2895.00 kr. Om vi jämför priset för den här modellen mot resten av kategorin så är det under genomsittet, vilket gör SanDisk Professional G-DRIVE Enterprise Class 6TB till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | SanDisk Professional G-DRIVE Enterprise Class 6TB |
| Märke | SanDisk |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Mått | |
| Vikt | 1380.0 g |
| Bredd | 133.0 mm |
| Höjd | 41.0 mm |
| Djup | 210.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-11-02 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 6000 GB |
| Rotationshastighet (RPM) | 7200 rpm |
| Extern anslutning | USB-A |
| Typ | HDD |
| Läshastighet | 250 MB/s |
| Gränssnitt | USB 3.2 Gen 2 |
| Placering | Extern |
| Skrivhastighet | 250 MB/s |
| Formfaktor | 3.5" |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .