Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Transcend MTS825S TS500GMTS825S 500GB är av typen SSD och har plats för 500 GB lagring. Formfaktorn på SSD:n är M.2.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Transcend MTS825S TS500GMTS825S 500GB är 2 039 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Vill du utöka den interna lagringen i din stationära dator kanske modellen från Transcend är ett bra alternativ. Hårddisken rymmer 500 GB och då kan du utan problem lagra en hel del film och fotografier. Läs- och skrivhastigheten för SSD:n ligger på 530 MB respektive 480 MB. Det är ett mått som berättar hur snabbt det går att skriva och läsa filerna på disken.
Transcend har här en SSD-enhet till för att monteras internt. En SSD-enhet har bättre prestanda än en HDD-disk. Lagringskapaciteten ligger på 500 GB och läs- och skrivhastighet ligger på 530 MB respektive 480 MB.
Som du märker så finns det många bra saker att säga om Transcend MTS825S TS500GMTS825S 500GB. Om du prisjämför den här produkten på PriceRunner så ser du att den för tillfället har ett lägsta pris på 2039.00 kr. Om vi jämför priset för den här modellen mot resten av kategorin så är det under genomsittet, vilket gör Transcend MTS825S TS500GMTS825S 500GB till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Transcend MTS825S TS500GMTS825S 500GB |
| Märke | Transcend |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Interna Anslutningar | |
| M.2 formfaktor | 2280 |
Mått | |
| Vikt | 9.0 g |
| Bredd | 22.0 mm |
| Djup | 80.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-10-21 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 500 GB |
| Flashminne | SLC |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 55000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 75000 IOPS |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 2000000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 530 MB/s |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 480 MB/s |
| TBW (terabytes written) | 180 TB |
| Formfaktor | M.2 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .