Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Kioxia Exceria G2 LRC20Z002TG8 SSD 2TB är av typen SSD och har plats för 2 TB lagring. M.2 är formfaktorn på SSD:n.
Prova flexibla betalningar med
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Kioxia Exceria G2 LRC20Z002TG8 SSD 2TB är 3 964 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Idag lagrar vi mer och mer digitalt och då kan en ny intern SSD vara precis det du behöver för att hålla koll på foton och filmer. Läs- och skrivhastigheten för SSD:n ligger på 2100 MB respektive 1700 MB. Det är ett mått som berättar hur snabbt det går att skriva och läsa filerna på disken. Med en lagringskapacitet på 2 TB har du alla förutsättningar för att kunna spara bilderna från semesterresan tillsammans med dina favoritfilmer.
Med denna nya SSD-enhet från Kioxia i din dator så får du en betydligt snabbare uppstart av datorn eller dina program. Den rymmer 2 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 2100 MB respektive 1700 MB.
Sammantaget är Kioxia Exceria G2 LRC20Z002TG8 SSD 2TB en SSD med bra egenskaper. Du kan prisjämföra den här SSDn här på PriceRunner och för tillfället är det lägsta priset 3963.75 kr. Om vi jämför priset för den här modellen mot resten av kategorin så är det under genomsittet, vilket gör Kioxia Exceria G2 LRC20Z002TG8 SSD 2TB till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Kioxia Exceria G2 LRC20Z002TG8 SSD 2TB |
| Märke | Kioxia |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Interna Anslutningar | |
| M.2 formfaktor | 2280 |
Mått | |
| Vikt | 7.1 g |
| Bredd | 22.2 mm |
| Höjd | 2.2 mm |
| Djup | 80.2 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-01-06 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 2000 GB |
| Flashminne | TLC |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 360000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 400000 IOPS |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 2100 MB/s |
| Gränssnitt | PCIe Gen3 x4 |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 1700 MB/s |
| TBW (terabytes written) | 800 TB |
| Formfaktor | M.2 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .