Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Detta är en mekanisk HDD-disk med plats för 4 TB. Modellens rotationshastighet är 5400 rpm.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Western Digital Purple WD42PURZ 256MB 4TB är 2 354 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 5 jämförda butiker.
Om du behöver ersätta din gamla hårddisk kan den här modellen från Western Digital vara ett bra val. Cacheminnet för den här modellen ligger på 256 MB. Traditionellt så har hårddisken varit det bästa sättet att lagra mycket data eftersom de har varit prisvärda och med hög lagringskapacitet.
Den här hårddisken kan användas för att utöka eller uppgradera din befintliga lagringskapacitet. Lagringskapaciteten ligger på 4 TB och rotationshastighet ligger på 5400 rpm.
Ovan nämnda egenskaper är bara några av fördelarna med Western Digital Purple WD42PURZ 256MB 4TB. I kategorin hårddiskar är det här för närvarande en av de allra mest populära produkterna på PriceRunner och för tillfället är det lägsta priset 2353.67 kr. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här hårddisken till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Western Digital Purple WD42PURZ 256MB 4TB |
| Märke | Western Digital |
Specifikationer | |
| Storlek | 4000 GB |
| Rotationshastighet (RPM) | 5400 rpm |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1000000 tim |
| Typ | HDD |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Cacheminne | 256 MB |
| Formfaktor | 3.5" |
Strömförsörjning | |
|---|---|
| Effektförbrukning (skriv) | 4.6 W |
| Effektförbrukning (läs) | 4.6 W |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Mått | |
| Vikt | 570.0 g |
| Bredd | 101.6 mm |
| Höjd | 26.1 mm |
| Djup | 147.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-12-21 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .