Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Kingston KC3000 PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD 1TB är av typen SSD och har plats för 1 TB lagring. Modellen har formfaktor M.2.
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Kingston KC3000 PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD 1TB är 2 162 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 13 jämförda butiker.
Om du behöver utöka din interna lagring kan det vara en god idé att införskaffa dig en ny intern SSD. Läs- och skrivhastigheten för SSD:n ligger på 7000 MB respektive 6000 MB. Det är ett mått som berättar hur snabbt det går att skriva och läsa filerna på disken. Lagringen sker med hjälp av SSD, vilket är snabbare än den klassiska hårddisken.
Kingston KC3000 PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD 1TB är en SSD-enhet och med den i datorn får en snabbare dator med ett modernare minne. Den rymmer 1 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 7000 MB respektive 6000 MB.
Som du förstår så är Kingston KC3000 PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD 1TB en modell med många praktiska specifikationer. För närvarande är det lägsta priset på den här produkten på PriceRunner 2162.00 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här hårddisken till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Kingston KC3000 PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD 1TB |
| Märke | Kingston |
Strömförsörjning | |
| Effektförbrukning (skriv) | 6.3 W |
Interna Anslutningar | |
| M.2 formfaktor | 2280 |
Mått | |
| Vikt | 7.0 g |
| Bredd | 80.0 mm |
| Höjd | 22.0 mm |
| Djup | 2.2 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-11-08 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 1000 GB |
| Flashminne | 3D TLC |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 900000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 1000000 IOPS |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1800000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 7000 MB/s |
| Gränssnitt | PCIe Gen4 x4 NVMe |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 6000 MB/s |
| TBW (terabytes written) | 800 TB |
| Formfaktor | M.2 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .