Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Denna cykel kommer från märket Monark och är en standardcykel. Den är 3-växlad och är odämpad. Fälgbromsen kräver en del underhåll men är smidig.
Prova flexibla betalningar med
Cykelimperiet
Monark August, Classic 263 - 2026 - 56 Svart
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Monark August 2022 Herrcykel är 8 185 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Om du inte är ute efter att cykla långt så borde denna stadscykel från Monark vara något för dig. Cykeln har tre växlar. Modellens vikt ligger på 17 kg och jämfört med andra cyklar får den anses som medeltung.
Stadscykeln från Monark är en modell som passar perfekt för vardagsbruket. En cykel utan dämpning är snabbare än en cykel med dämpning så om du bara är ute efter att cykla på plant underlag och inte bland rötter är denna modell en bra fit. Cykeln bromsas med hjälp av en V-broms som fungerar genom att bromsklossar pressas mot fälgen. Med bra och väljusterade bromsbackar får du en bra bromsverkan.
Om du prisjämför den här modellen på PriceRunner ser du att det lägsta priset i dagsläget är 8185.45 kr. Det är också en topprankad modell sett till popularitet.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Monark August 2022 Herrcykel |
| Märke | Monark |
| Typ | Standardcyklar |
Typ | |
| Typ av standardcykel | Stadscykel |
Storlek | |
| Hjulstorlek | 28" |
| Ramstorlek | 51cm, 56cm |
Mått | |
| Vikt | 16.8 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-03-17 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Målgrupp | Herr |
| Rammaterial | Aluminium |
| Utrustning | Pakethållare |
| Lanseringsår | 2022 |
| Antal växlar | 3 |
| Växelserie | Shimano Nexus 3 |
| Färg | Svart |
| Bromstyp | Fälgbroms, Fotbroms |
| Dämpning | Ingen stötdämpare |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .