Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
En snygg klocka som är utrustad med ett silverfärgat armband. Glaset står bra emot repor då det är gjort av mineralglas. Du behöver inte oroa dig om den utsätts för lite fukt.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Daniel Wellington Iconic Link (DW00100203) är 2 499 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
En batteridriven herr-och damklocka från stilsäkra Daniel Wellington. Skulle klockan sluta ticka så är det bara att byta batteri. Vattenskyddsmärkt med 3 ATM. Det betyder att klockan kommer tåla lite vattenstänk och ett lättare regn, men inte mer än så. Det silverfärgade armbandet är gjort av rostfritt stål. Urtavlan har en fin vit färg med snyggt matchande visare.
För dig som vill ha något enklare och förhållandevis underhållsfritt är den här batteridrivna Iconic Link (DW00100203) ett bra val. Till skillnad från ett mekanist urverk som du måste dra upp då och då så kommer det här fortsätta gå ända tills batteriet tar slut. En annan bra egenskap hos batteridrivna urverk är att de håller tiden extremt väl, vilket innebär att du inte behöver ställa om klockan var och varannan dag.
Anvisningen för vattenskydd på klockor är ofta väldigt missvisande om man inte är påläst. Meteranvisningen betyder nämligen inte att du kan dyka ner till si och så många meter. Just den här klockan är vattenskyddad till 3 ATM (30m). Det innebär att den kommer klara av lite vattenstänk och lätt regn men inte mer än så.
Mineral är bland de vanligaste typerna av glas som används till klockor. Tack vare att glaset utsätts för väldigt hög värme och härdas i tillverkningsprocessen blir det starkt nog för att ta emot ett par smällar och även mer resistent mot repor.
Som du förstår så är Iconic Link (DW00100203) en klocka med många fina egenskaper. Det här är ett topprankat armbansur sett till popularitet på PriceRunner för tillfället och har i dagsläget ett lägsta pris på 2499.00 kr. Om vi jämför priset för den här klockan mot resten av kategorin så ligger det under genomsittet, vilket gör Iconic Link (DW00100203) till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Daniel Wellington Iconic Link (DW00100203) |
| Märke | Daniel Wellington |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 36.0 mm |
| Tjocklek | 9.0 mm |
| Vikt | 97.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2019-12-23 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Dam, Herr |
| Serie | Daniel Wellington Iconic Link |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Vit |
| Vattenskydd | 3 ATM (30m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Silver |
| Boettfärg | Silver |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .