Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
En snygg klocka som har ett armband i silver gjort av rostfritt stål. Det är bara att byta batterier när klockan stannar. Visarna är av den traditionella, analoga typen.
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på HUGO BOSS Companion (1513653) är 2 390 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
En klocka för herrar från Boss som är batteridriven. Ifall att klockan skulle stanna så är det bara att byta batterier. Klockan har en kronografisk funktion, vilket innebär att du kan mäta tiden som ett stoppur när du väl behöver. Armbandet är gjort av rostfritt stål och är silverfärgat. Klockans boett är 11 mm tjock och urtavlan har en diameter på 42 mm.
Glaset som täcker urtavlan är gjort av mineral, vilket är bland de allra mest förekommande. Glaset har härdats, det betyder att det värmts upp till en mycket hög temperatur vilket gör att glaset kommer stå emot repor väldigt bra och risken för att det spricker minskar betydligt.
Sammantaget är Companion (1513653) en riktigt fin klocka med bra egenskaper. Du kan prisjämföra den här klockan här på PriceRunner och för tillfället är det lägsta priset 2390.00 kr. Om vi jämför priset för den här produkten mot resten av kategorin så är det lägre än genomsittet, vilket gör Companion (1513653) till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | HUGO BOSS Companion (1513653) |
| Märke | HUGO BOSS |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 42.0 mm |
| Tjocklek | 11.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2019-02-08 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Blå |
| Vattenskydd | 3 ATM (30m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Silver |
| Boettfärg | Silver |
| Funktioner | Självlysande, Datumvisare, Kronograf |
| Tidsformat | 12 timmar, 24 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .