Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Diesel presenterar här en klocka som har ett svart armband av rostfritt stål. Det är bara att byta batterier när klockan stannar. Om du gillar klassisk design så är det passande at
Lägsta pris på Diesel Timeframes (DZ447900QQQ) är 2 514 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
En klocka för herrar från Diesel som är batteridriven, så ifall att klockan skulle stanna så är det bara att byta batterier. Klockan är tillräckligt vattentät för att du ska kunna ta en simtur utan att klockan tar skada. Det svarta armbandet är gjort av rostfritt stål. Klockans visare är av det gamla hederliga analoga slaget.
Vattenskyddet på klockan får vi räkna som ganska bra. Den är märkt 10 ATM (100m) vilket innebär att en simtur eller en dusch inte kommer vara några problem. Dock så ska man passa sig för att dyka allt för djupt, anvisningen 10 ATM (100m) har nämligen ingen direkt koppling till hur många meters djup klockan klarar.
Glaset som täcker urtavlan är gjort av mineral, vilket är bland de allra mest förekommande. Glaset har härdats, det betyder att det värmts upp till en mycket hög temperatur vilket gör att glaset kommer stå emot repor väldigt bra och risken för att det spricker minskar betydligt.
Batteridrivna klockor är enkla i drift och kräver inte lika mycket underhåll som mekaniska klockor kan göra. Skulle klockan stanna så är det förmodligen bara att byta ut batteriet. Dessutom så håller de ofta tiden bättre än mekaniska klockor.
Ovan nämnda egenskaper är bara några av fördelarna med Timeframes (DZ447900QQQ). Du kan prisjämföra den här produkten här på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 2514.00 kr. Priset ligger under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här klockan till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Diesel Timeframes (DZ447900QQQ) |
| Märke | Diesel |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 51.0 mm |
| Tjocklek | 13.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2018-06-20 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Grå |
| Vattenskydd | 10 ATM (100m) |
| Indextyp | Arabiska, Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Svart |
| Boettfärg | Svart |
| Funktioner | Datumvisare, Stoppur, Kronograf |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .