Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
En snygg klocka från Seiko som riktar sig främst till män. Klockans glas är gjort av mineralglas. Visarna är av den traditionella, analoga typen.
Prova flexibla betalningar med
Uret
Seiko Herrklocka SRPB41J1 Presage Blå/Stål Ø40 mm
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Seiko Presage Cocktail (SRPB41J1) är 4 405 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 8 jämförda butiker.
En klocka för herrar från anrika Seiko som drivs automatiskt via rörelser. Du behöver alltså aldrig bekymra dig över att några batterier tar slut. Via en specifik visare kan du hålla koll på rätt datum. Armbandet är gjort av rostfritt stål och är silverfärgat. Propra visare som binder ihop urtavlan med boetten.
Man brukar prata om de tre visarna på klockor men med den här modellen får du en fjärde att hålla koll på, nämligen datum. Så för dig som gillar att ha stenkoll på saker och ting kan den här komma att passa väldigt bra. Du kan alltså hålla koll på sekunder, minuter, timmar och dagar direkt på handleden, med andra ord allt du behöver.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos Presage Cocktail (SRPB41J1). I kategorin armbandsur är det här i dagsläget en topprankad modell på PriceRunner och för tillfället kostar Presage Cocktail (SRPB41J1) 4405.00 kr. Den har ett bra snittbetyg på 5.00 av 5 och alla dess fina attribut gör den till en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Seiko Presage Cocktail (SRPB41J1) |
| Märke | Seiko |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål, Silver |
Mått | |
| Diameter | 40.5 mm |
| Tjocklek | 12.0 mm |
| Vikt | 80.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2017-10-13 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Herr |
| Serie | Seiko Presage |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Blå |
| Vattenskydd | 5 ATM (50m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Silver |
| Boettfärg | Silver |
| Funktioner | Datumvisare |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Automatisk |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .