Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Det här är en klocka från Casio som har ett svart armband. Urtavlan täcks av ett reptåligt härdat mineralglas. Den har ett bra skydd mot väta.
Prova flexibla betalningar med
Uret
Casio Herrklocka EFR-556L-1AVUEF Edifice Svart/Läder Ø53.5 mm
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Casio Edifice (EFR-556L-1AVUEF) är 1 359 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
En herrklocka från innovativa Casio som drivs av ett batteri. Ifall batteriet skulle ta slut är det enkelt att byta. Traditionella och tidlösa visare av det analoga slaget. Det 24 millimeter breda armbandet är gjort av läder och kommer i en skön svart färg. Klockan har dessutom en kronografisk funktion, vilket betyder att den fungerar som ett stoppur.
Det finns en hel uppsjö med olika klockor där ute och det finns garanterat något som passar varje smak och tycke. Just den här Edifice (EFR-556L-1AVUEF) från Casio är främst designad för att passa herrar. Men med rätt outfit och inställning kan den naturligtvis bäras av vem som helst.
Som du märker så finns det många bra saker att säga om Edifice (EFR-556L-1AVUEF). För tillfället är det lägsta priset på den här produkten på PriceRunner 1359.00 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta den deal som passar dig bäst. Om vi jämför priset för den här klockan mot resten av kategorin så är det lägre än genomsittet, vilket gör Edifice (EFR-556L-1AVUEF) till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Casio Edifice (EFR-556L-1AVUEF) |
| Märke | Casio |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Läder |
Mått | |
| Diameter | 49.0 mm |
| Tjocklek | 13.0 mm |
| Armbandsbredd | 24.0 mm |
| Vikt | 90.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2017-06-13 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Herr |
| Serie | Casio Edifice |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Svart |
| Vattenskydd | 10 ATM (100m) |
| Indextyp | Arabiska, Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Svart |
| Boettfärg | Silver |
| Funktioner | Självlysande, Datumvisare, Stoppur, Kronograf |
| Tidsformat | 24 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .