Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Det här är en Casio-klocka som har ett rosafärgat armband i resin. Det är inga problem att simma eller duscha med den på.
Prova flexibla betalningar med
Lägsta pris på Casio F-91WC-4AEF är 311 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Nuförtiden är ett armbandsur mer än bara ett armbandsur. Vissa använder dem som en modeaccessoar, vissa använder dem när de tränar. Det är inte svårt att tro att de flesta skulle hitta ett bra användningsområde för ett armbandsur, och du kan säkert hitta ett som du gillar.
Att välja en batteridriven klocka framför en mekanisk kan ha sina fördelar. Om klockan skulle stanna så är det förmodligen bara batteriet som har tagit slut och då är det enkelt att byta ut. Dessutom håller de tiden bättre än mekaniska klockor.
Vattenskydd på klockor kan vara lurigt och missvisande. Klockors vattenskydd anges i meter och ATM, som står för atmosfärer. Dessa tal har inget att göra med hur djupt klockan klarar av att dyka med. Den här klockan har märkningen 3 ATM (30m).
Om du är en av dom som tycker att analoga visare är lite otydliga och föredrar att kunna se exakt ända ner till sekunden vad tiden är, passar nog den här modellen med digitala visare för dig. Utöver en mer precis tidsanvisning medför det även en lite häftigare teknisk look.
I kategorin armbandsur är det här i dagsläget en av de allra mest populära klockorna på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 310.65 kr. Den har ett bra snittbetyg på 4.60 av 5 och alla dess unika karaktärsdrag gör den till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Casio F-91WC-4AEF |
| Märke | Casio |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Resin |
| Armbandsmaterial | Resin |
Mått | |
| Diameter | 34.0 mm |
| Tjocklek | 9.0 mm |
| Armbandsbredd | 15.0 mm |
| Vikt | 300.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2016-11-08 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Dam, Herr, Unisex |
| Serie | Casio Vintage |
| Typ av visare | Digital |
| Färg urtavla | Rosa |
| Vattenskydd | 3 ATM (30m) |
| Armbandsfärg | Rosa |
| Boettfärg | Rosa |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .