Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Här har du en klocka som i första hand är ett herrur. Mineralglaset i klockan är reptåligt. Visarna är av den traditionella, analoga typen.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Kenneth Cole KC8006 är 1 369 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
En herrklocka från Kenneth Cole som är batteridriven, så ifall att klockan skulle stanna så är det bara att byta batterier. Visarna binder snyggt ihop boetten med urtavlan som pricken över i. Stiligt armband som är gjort av rostfritt stål. Är du lite dagvild kanske den här klockan är för dig, då den har en specifik visare för datum.
Att välja en batteridriven klocka framför en mekanisk kan ha sina fördelar. Om klockan skulle stanna så är det förmodligen bara batteriet som har tagit slut och då är det enkelt att byta ut. Dessutom håller de tiden bättre än mekaniska klockor.
Den här modellen har ett vattenskydd på 5 ATM (50m). Det är dock inte detsamma som antal meters djup under vattnet. Med 5 ATM (50m) kan klockan klara av ett snabbt dopp, en dusch och lite stänk men det är inte rekommenderat att prova.
Med ett armband av rostfritt stål kan du vara säker på att det håller för många år av aktivt bruk samtidigt som det behåller sin fina finish. Rostfritt stål är bland det mest populära materialen hos klocktillverkare världen över. Tack vare dess resistens mot korrosion vilket gör att armbandet kan användas flitigt utan att ta ytlig skada från fukt och väta.
Som du förstår så är KC8006 ett armbandsur med flera attraktiva egenskaper. Du kan prisjämföra den här klockan här på PriceRunner och för tillfället är det lägsta priset 1369.00 kr. Priset är lägre än genomsnittet för kategorin, vilket gör den här klockan till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Kenneth Cole KC8006 |
| Märke | Kenneth Cole |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 42.0 mm |
| Tjocklek | 12.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2016-10-11 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Silver |
| Vattenskydd | 5 ATM (50m) |
| Indextyp | Arabiska, Index (utan siffror) |
| Funktioner | Datumvisare |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .