Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Här har du en klocka från Diesel som är en herrmodell. Klockan kommer med en inbyggd datumvisare. Visarna är av den traditionella, analoga typen.
Klockor.se
Diesel Mega Chief DZ4338
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Diesel DZ4338 är 2 059 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 7 jämförda butiker.
En batteridriven herrklocka från Diesel. Skulle klockan sluta ticka så är det bara att byta batteri. Stilig boett i rostfritt stål som har en svart urtavla på 53 mm med analoga visare. Det svarta armbandet är gjort av rostfritt stål. Klockan är även utrustad med en kronograf, vilket innebär att den kan fungera som ett stoppur.
Boetten är gjord av rostfritt stål, vilket är ett material som består av järn, kol och minst 10,5% krom. Den blandningen gör att det blir väldigt resistent mot korrosion, rost och andra kemikalier. Om du letar efter en klocka som kommer hålla i bra många år är i alla fall rostfritt stål rätt väg att gå.
Som du märker så finns det många bra saker att säga om DZ4338. Om du prisjämför den här klockan på PriceRunner så ser du att den just nu har ett lägsta pris på 2059.00 kr. Priset ligger under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här produkten till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Diesel DZ4338 |
| Märke | Diesel |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 53.0 mm |
| Tjocklek | 15.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2016-10-10 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Svart |
| Vattenskydd | 10 ATM (100m) |
| Indextyp | Arabiska, Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Svart |
| Funktioner | Datumvisare, Kronograf |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .