Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Stilig klocka från Fossil som har ett guldfärgat armband av rostfritt stål. Glaset står bra emot repor då det är gjort av mineralglas. Visarna är av den traditionella, analoga type
Prova flexibla betalningar med
Lägsta pris på Fossil Riley (ES3203) är 1 281 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
En klocka för damer från Fossil som är batteridriven och lätt att underhålla. Skulle klockan sluta ticka så är det bara att byta batteri. Boetten är gjord i rostfritt stål och har en tjocklek på 12 mm, urtavlan har analoga visare och är 38 mm i diameter. Det guldfärgade armbandet är gjort av rostfritt stål och är 18mm brett. Gillar du att bada? Hoppa i med klockan på, den är nämligen riktigt vattentät.
En tumregel när det kommer till storlek på klockor är att de helst inte ska gå utanför handleden, därför kan det vara bra att mäta sin egen handled innan man bestämmer sig. Just den här modellen har en urtavla med diamater på 38 mm, vilket får räknas som en medelstor klocka.
Boetten är gjord av rostfritt stål, vilket är ett material som består av järn, kol och minst 10,5% krom. Den blandningen gör att det blir väldigt resistent mot korrosion, rost och andra kemikalier. Om du letar efter en klocka som kommer hålla för många år av aktiv användning är rostfritt stål rätt väg att gå.
Armbandet i rostfritt stål passar för vardagligt bruk men kan även kläs upp för att ge en mer distinkt exklusiv look. Rostfritt stål har den mycket tacksamma egenskapen att det inte korroderar eller tar ytlig skada när det varit i kontakt med fukt eller väta. Därför har det blivit ett av de allra mest populära materialen för klocktillverkare och entusiaster.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos Riley (ES3203). Just nu är det lägsta priset på den här klockan på PriceRunner 1281.20 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta den deal som passar dig bäst. Den har ett högt snittbetyg på 4.53 av 5 och alla dess unika karaktärsdrag gör den till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Fossil Riley (ES3203) |
| Märke | Fossil |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 38.0 mm |
| Tjocklek | 12.0 mm |
| Armbandsbredd | 18.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2016-09-28 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Dam |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Beige |
| Vattenskydd | 10 ATM (100m) |
| Indextyp | Arabiska, Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Guld |
| Boettfärg | Guld |
| Funktioner | Datumvisare |
| Tidsformat | 12 timmar, 24 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .