Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Fossil presenterar här en klocka som har kvinnor som sin främsta målgrupp. Glaset står bra emot repor då det är gjort av mineralglas. Den har ett bra skydd mot vatten.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Fossil Riley (ES3202) är 1 529 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
En batteridriven damklocka från Fossil. Skulle klockan sluta ticka så är det bara att byta batteri. Klockan har dessutom en specifik visare för datum. Det 14 mm breda armbandet gjort av rostfritt stål kommer i en tjusig silver färg. Traditionella och tidlösa visare av det analoga slaget.
Batteridrivna klockor är enkla i drift och kräver inte lika mycket underhåll som mekaniska klockor kan göra. Skulle klockan stanna så är det förmodligen bara att byta ut batteriet. Dessutom så håller de ofta tiden bättre än mekaniska klockor.
Vattenskyddet på klockan får vi räkna som ganska begränsat. Den är märkt 5 ATM (50m) vilket innebär att den kommer klara av enstaka korta tillfällen i vatten som en dusch eller ett snabbt dopp. Vattenskydd är en lurig och missvisande historia då meteranvisningen faktiskt inte har någon direkt koppling till hur många meters djup klockan klarar.
Mineral är bland de vanligaste typerna av glas som används till klockor. Tack vare att glaset utsätts för väldigt hög värme och härdas i tillverkningsprocessen blir det starkt nog för att ta emot ett par smällar och även mer resistent mot repor.
Ovan nämnda egenskaper är bara några av fördelarna med Riley (ES3202). Du kan prisjämföra den här modellen här på PriceRunner och för närvarande är det lägsta priset 1529.00 kr. Den har ett bra snittbetyg på 4.59 av 5 och alla dess fina egenskaper gör den till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Fossil Riley (ES3202) |
| Märke | Fossil |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 38.0 mm |
| Tjocklek | 10.0 mm |
| Armbandsbredd | 14.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2016-09-28 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Dam |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Silver |
| Vattenskydd | 5 ATM (50m) |
| Indextyp | Arabiska |
| Armbandsfärg | Silver |
| Boettfärg | Silver |
| Funktioner | Datumvisare |
| Tidsformat | 12 timmar, 24 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .