Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
En snygg klocka från Casio med ett armband i en silver färg. Det är en batteridriven klocka som är lätt att underhålla.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Casio Wave Ceptor (LCW-M170D-1AER) är 2 506 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 7 jämförda butiker.
Det är aldrig fel att ha ett riktigt bra armbandsur. De fungerar precis lika bra till vardags som till fest, och beroende på vilken modell du väljer så kan den även vara ett användbart verktyg för dig när du ska motionera. Vissa märken profilerar sig på att bygga hållbara klockor som ska hålla i flera generationer, så den kanske till och med kan gå i arv till dina barn.
För dig som vill ha något enklare och förhållandevis underhållsfritt är den här batteridrivna Casio Wave Ceptor (LCW-M170D-1AER) ett bra val. Till skillnad från ett mekanist urverk som du måste dra upp då och då så kommer det här fortsätta gå ända tills batteriet tar slut. En annan bra egenskap hos batteridrivna urverk är att de håller tiden extremt väl, vilket innebär att du inte behöver ställa om klockan var och varannan dag.
Anvisningen för vattenskydd på klockor är ofta väldigt missvisande om man inte är påläst. Meteranvisningen betyder nämligen inte att du kan dyka ner till si och så många meter. Just den här klockan är vattenskyddad till 5 ATM (50m), så den klarar av att bli blöt till en viss gräns.
Innan du bestämmer dig för en klocka kan det vara bra att mäta av din handled. Just den här modellen har en urtavla med diameter på 40 mm, vilket får räknas som en medelstor klocka. En tumregel att ha i bakhuvudet är dock att klockan helst inte ska gå utanför din egen handled, men smaken är som baken.
Om du prisjämför det här armbandsuret på PriceRunner ser du att den kostar i dagsläget ligger på 2505.56 kr. Det är också en av de allra mest populära modellerna. Priset ligger under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här klockan till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Casio Wave Ceptor (LCW-M170D-1AER) |
| Märke | Casio |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Safir |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 40.0 mm |
| Tjocklek | 9.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2016-09-28 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Dam, Herr, Unisex |
| Typ av visare | Analog, Digital |
| Färg urtavla | Svart |
| Vattenskydd | 5 ATM (50m) |
| Armbandsfärg | Silver |
| Boettfärg | Silver |
| Funktioner | Datumvisare, Kalender, Kronograf, Timer, Alarm |
| Tidsformat | 12 timmar, 24 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .