Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
En snygg klocka från Casio som i första hand är designad för män. Det är bara att byta batterier när klockan stannar.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Casio Vintage (A700WEV-7A) är 483 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 9 jämförda butiker.
Det är aldrig fel att ha ett riktigt bra armbandsur. De fungerar precis lika bra till vardags som till fest, och beroende på vilken modell du väljer så kan den även vara ett användbart verktyg för dig när du ska motionera. Vissa märken profilerar sig på att bygga hållbara klockor som ska hålla i flera generationer, så den kanske till och med kan gå i arv till dina barn.
Batteridrivna klockor som den här är för dig som vill ha något som bara fungerar utan att behöva underhålla den allt för mycket. Till skillnad från en mekanisk klocka så behöver det här urverket aldrig dras upp för egen hand, det kommer fortsätta gå ända tills batteriet tar slut. En annan bra egenskap hos batteridrivna klockor är att de håller tiden väldigt väl vilket innebär att du inte behöver justera tiden var och varannan dag.
.
Mineral är bland de vanligaste typerna av glas som används till klockor. Tack vare att glaset utsätts för väldigt hög värme och härdas i tillverkningsprocessen blir det starkt nog för att ta emot ett par smällar och även mer resistent mot repor.
Det här är ett av de allra mest populära armbandsuren på PriceRunner just nu och har i dagsläget ett lägsta pris på 482.92 kr. Om vi jämför priset för den här produkten mot resten av kategorin så ligger det under genomsittet, vilket gör Vintage (A700WEV-7A) till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Casio Vintage (A700WEV-7A) |
| Märke | Casio |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Resin |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 35.5 mm |
| Tjocklek | 6.0 mm |
| Vikt | 50.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2024-06-02 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Digital |
| Färg urtavla | Grå |
| Indextyp | Inget index |
| Armbandsfärg | Silver |
| Boettfärg | Silver |
| Funktioner | Datumvisare, Stoppur, Displaybelysning, Alarm |
| Tidsformat | 24 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .