Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

En stilren Tissot-klocka som är en herrmodell. Den har ett bra skydd mot väta.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Tissot T149.459.21.051.00 är 23 195 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Ett armbandsur kan tyckas vara någonting som man inte nödvändigtvis behöver ha. Men det kan faktiskt vara en väldigt trevlig accessoar, och de finns i så många olika färger och material att det säkerligen finns en som passar just dig.
Det jobbiga med vissa klockor är att man måste dra upp dom för hand var och varannan dag. Med T149.459.21.051.00 så slipper du det, då den har ett automatiskt urverk. Med automatisk så syftar man på att urverkets fjäder vrider upp sig själv med hjälp av rörelseenergin som skapas av handledens rörelser.
Anvisningen för vattenskydd på klockor är ofta väldigt missvisande om man inte är påläst. Meteranvisningen betyder nämligen inte att du kan dyka ner till si och så många meter. Just den här klockan är vattenskyddad till 10 ATM (100m), så den klarar av att bli blöt till en viss gräns.
Innan du bestämmer dig för en klocka kan det vara bra att mäta av din handled. Just den här modellen har en urtavla med diameter på 41 mm, vilket får räknas som en medelstor klocka. En tumregel att ha i bakhuvudet är dock att klockan helst inte ska gå utanför din egen handled, men smaken är som baken.
Det här är en av de allra mest populära modellerna på PriceRunner just nu och har för närvarande ett lägsta pris på 23195.00 kr. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner och material gör den här produkten till en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Tissot T149.459.21.051.00 |
| Märke | Tissot |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Safir |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 41.0 mm |
| Tjocklek | 13.7 mm |
| Armbandsbredd | 20.0 mm |
| Vikt | 160.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2024-02-24 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Svart |
| Vattenskydd | 10 ATM (100m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Grå |
| Boettfärg | Grå |
| Funktioner | Datumvisare, Tachymeter, Kronograf |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Automatisk |
| Gångreserv | 60.0 tim |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .