Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Här har du en Fossil-klocka med en urtavla i en svart färg. Det är en batteridriven klocka som är lätt att underhålla.
Prova flexibla betalningar med
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Fossil Sport Tourer (FS6045) är 1 769 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 12 jämförda butiker.
Ett armbandsur kan tyckas vara någonting som man inte nödvändigtvis behöver ha. Men det kan faktiskt vara en väldigt trevlig accessoar, och de finns i så många olika färger och material att det säkerligen finns en som passar just dig.
Batteridrivna klockor som den här är för dig som vill ha något som bara fungerar utan att behöva underhålla den allt för mycket. Till skillnad från en mekanisk klocka så behöver det här urverket aldrig dras upp för egen hand, det kommer fortsätta gå ända tills batteriet tar slut. En annan bra egenskap hos batteridrivna klockor är att de håller tiden väldigt väl vilket innebär att du inte behöver justera tiden var och varannan dag.
Anvisningen för vattenskydd på klockor är ofta väldigt missvisande om man inte är påläst. Meteranvisningen betyder nämligen inte att du kan dyka ner till si och så många meter. Just den här klockan är vattenskyddad till 5 ATM (50m), så den klarar av att bli blöt till en viss gräns.
Armband i rostfritt stål är alltid ett säkert kort som går hem både på en fin middag, fest eller till vardags. Rostfritt stål är ett av de mest populära valen av material till klockarmband. Det är tack vare dess eftertraktade egenskaper som att kunna hantera fukt och väta utan att korrodera eller ta ytlig skada.
Om du prisjämför Sport Tourer (FS6045) på PriceRunner ser du att det lägsta priset just nu ligger på 1769.00 kr. Det är också en av de mest populära och eftersökta modellerna för tillfället. Priset är lägre än genomsnittet för kategorin, vilket gör den här klockan till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Fossil Sport Tourer (FS6045) |
| Märke | Fossil |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 42.0 mm |
| Armbandsbredd | 22.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2024-02-02 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Svart |
| Vattenskydd | 5 ATM (50m) |
| Indextyp | Arabiska, Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Silver |
| Boettfärg | Silver |
| Funktioner | Självlysande, Datumvisare, Tachymeter, Kronograf |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .