Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Det här är en Guess-klocka som har ett guldfärgat armband i rostfritt stål. Urtavlan täcks av ett reptåligt härdat mineralglas.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Guess Array (GW0471L2) är 1 590 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Ett armbandsur kan tyckas vara någonting som man inte nödvändigtvis behöver ha. Men det kan faktiskt vara en väldigt trevlig accessoar, och de finns i så många olika färger och material att det säkerligen finns en som passar just dig.
Vill du slippa kalibrera och ställa om din klocka var och varannan dag bör du välja en batteridriven modell som den här Array (GW0471L2). Det batteridrivna urverket är relativt underhållsfritt och kommer fortsätta gå ända tills batteriet tar slut. En annan bra egenskap hos batteridrivna urverk är att de håller tiden extremt väl, till skillnad från mekaniska urverk som ofta hoppar fram eller tappar några sekunder om dagen.
Vad gäller vattenskyddet på just den här klockan så har den märkningen 3 ATM (30m). Vattenskydd är en lurig och missvisande historia då meteranvisningen faktiskt inte har någon direkt koppling till hur många meters djup klockan klarar. Du bör så klart alltid vara försiktig med vilka mängder vatten du utsätter din klocka för.
Den här klockan är utrustad med ett härdat mineralglas. När glas härdas så värms de upp till en väldigt hög temperatur, vilket gör att glaset blir mycket mer resistent mot repor och klarar även att stå emot smällar mycket bättre.
Om du prisjämför Array (GW0471L2) på PriceRunner ser du att den kostar i dagsläget ligger på 1590.00 kr. Det är också en av de allra mest populära modellerna. Om vi jämför priset för den här produkten mot resten av kategorin så är det lägre än genomsittet, vilket gör Array (GW0471L2) till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Guess Array (GW0471L2) |
| Märke | Guess |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 28.0 mm |
| Tjocklek | 8.0 mm |
| Vikt | 160.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-09-30 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Dam |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Pärlemor |
| Vattenskydd | 3 ATM (30m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Guld |
| Boettfärg | Guld |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .